WP

Oni pchają nas w jeszcze większy kryzys

- To jest walka na śmierć i życie. Jeśli uda się wrócić do nurtu neoliberalnego to doprowadzi nas do jeszcze większego kryzysu. To będzie koniec epoki. Zapłacimy za to jako cywilizacja, jako ludzkość cenę, która przy tym co się teraz dzieje będzie przedszkolnym ćwiczeniem - mówi w wywiadzie dla Wirtualnej Polski prof. Grzegorz W. Kołodko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oni pchają nas w jeszcze większy kryzys
(Wirtualna Polska)
WP

- To jest walka na śmierć i życie. Jeśli uda się wrócić do nurtu neoliberalnego, doprowadzi nas to do jeszcze większego kryzysu. To będzie koniec epoki. Zapłacimy za to jako cywilizacja, jako ludzkość cenę, która przy tym co się teraz dzieje będzie przedszkolnym ćwiczeniem - mówi w wywiadzie dla Wirtualnej Polski prof. Grzegorz W. Kołodko z Akademia Leona Koźmińskiego.

Zdaniem ekonomisty i byłego ministra finansów, by wyjść z kryzysu i zapobiec jego powtórzeniu potrzebujemy światowego porozumienia.
- Tego kryzysu nie można przezwyciężyć wysiłkiem nawet najpotężniejszego kraju - uważa prof. Kołodko.

Finanse trzeba zdyscyplinować! Druga część wywiadu z prof. Kołodko. Obejrzyj koniecznie…»

WP

Autor książki "Wędrujący świat" i "Świat na wyciągnięcie myśli" uważa, że winnymi kryzysu nie są poszczególni ludzie, ale neoliberalny system w jakim dotychczas działali. Od czasu Reagana i Thatcher postępująca deregulacja rynku doprowadziła do gigantycznej spekulacji, skutkującej przychwytywaniem rosnącej wydajności pracy przez wąską grupę osób - podkreśla profesor Akademii Leona Koźmińskiego.

Polub WP Finanse
WP
WP