Trwa ładowanie...
d1vinah
11-05-2016 11:49

Outdoorzy planuje debiut na NewConnect na przełomie II/ III kwartału

Warszawa, 11.05.2016 (ISBnews) - Outdoorzy S.A. chce zadebiutować na przełomie II/ III kw. 2016 r. na rynku NewConnect, podała spółka. Outdoorzy zakończył już emisję akcji serii C, z której pozyskał łącznie 625 tys. zł.

Share
d1vinah

Spółka działa w branży e-commerce i prowadzi działalność handlową obejmującą sprzedaż odzieży oraz sprzętu sportowo-turystycznego w formie sklepu internetowego outdoorzy.pl. Powstał on w 2008 r. i od tamtego czasu notuje coroczny wzrost przychodów ze sprzedaży.

Outdoorzy S.A. z przeprowadzonej emisji akcji serii C pozyskali środki w wysokości 625 tys. zł, sprzedając 250 tys. szt. akcji po cenie emisyjnej wynoszącej 2,50 zł za akcję. Kapitał zostanie przeznaczony na zwiększenie zapasów magazynowych, co pozwoli na wzrost obrotów oraz osiąganie wyższych rentowności, podano w komunikacie.

"Pozyskane środki z emisji akcji chcemy przeznaczyć na zwiększenie naszego magazynu, co pozwoli na wzrost średniej ilości zamówień realizowanych przez sklep. Mamy także zamiar zintensyfikować działania marketingowe, głównie inwestując w reklamę internetową. Będziemy nadal poszerzali oferowany przez nas asortyment, m.in. o sprzęt rowerowy oraz artykuły związane z bieganiem. Wejście na rynek NewConnect otwiera spółce dostęp do rynku kapitałowego oraz inwestorów, z których współudziałem zamierzamy zostać liderem w naszej branży" - powiedział członek zarządu Paweł Miśkiewicz, cytowany w komunikacie.

Sklep internetowy outdoorzy.pl ma w swojej ofercie głównie takie produkty, jak odzież, obuwie, akcesoria turystyczne i wspinaczkowe oraz artykuły związane ze sportami zimowymi. Jego klienci mogą znaleźć w jednym miejscu asortyment uznanych marek oraz uzyskać pomoc i doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu.

d1vinah

"Naszymi głównymi przewagami konkurencyjnymi są przede wszystkim szerokie kontakty z dostawcami oraz ogromna znajomość rynku. Posiadamy dużą wiarygodność finansową i umiejętność długoterminowego planowania, co w naszej branży jest niezwykle istotne. Spółka ma ściśle określone cele, które zamierza realizować po wejściu na alternatywny rynek, a nasza elastyczna struktura organizacyjna stwarza nam możliwości szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych. Jestem przekonany, że upublicznienie na rynku NewConnect pozwoli nam stale zwiększać przychody oraz nasz udział w rynku, co w długoterminowej perspektywie przełoży się także na wzrost zysków" - dodał Miśkiewicz.

Outdoorzy S.A. jest podmiotem, który powstał w 2013 r. z przekształcenia spółki cywilnej Outdoorzy Spółka Cywilna Paweł Miśkiewicz Łukasz Golonka. Głównymi akcjonariuszami spółki są ABS Investment S.A. oraz Robinson Europe S.A.

(ISBnews)

d1vinah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vinah
d1vinah