ycipk-iwzka0

"Pepsi wykorzystuje komórki z nienarodzonych dzieci"

Obrońcy życia ze Stanów Zjednoczonych ujawnili szokujące informacje na temat produkcji słodzików do napojów PepsiCo. Okazuje się, że spożywczy gigant ma zamiar wykorzystywać w najnowszym napoju komórki, pochodzące z nienarodzonych dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Pepsi wykorzystuje komórki z nienarodzonych dzieci"
(AP)
ycipk-iwzka0

Organizacja Children of God rozpętała w USA prawdziwą burzę, ujawniając kilka miesięcy temu, że w badaniach nad przedłużeniem działania wzmacniaczy smakowych biotechnologiczny potentat Senomyx wykorzystuje komórki HEK 293. Jak przekonują obrońcy życia, firma pozyskuje je z nerek abortowanych płodów. Wykorzystując odseparowane ludzkie enzymy, stworzyła własne sztuczne receptory smaku. I właśnie one mają być wykorzystane w średniokalorycznym napoju Pepsi Next.

Już wiadomo, że lada chwila trafi on do sprzedaży. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w styczniu nie zablokowała na wniosek akcjonariuszy, a nawet ponoć niektórych członków zarządu giganta, produkcji kontrowersyjnego napoju i dopuściła go do sprzedaży na zwykłych zasadach biznesowych (ang. Ordinary Business).

Tym samym SEC przychylił się do wniosku zarządu PepsiCo., który domagał się odrzucenia podjętego w październiku 2011 roku projektu uchwały akcjonariuszy spółki, w której ci domagali się się „przestrzegania przez firmę praw ludzkich oraz stosowania etycznych zasad wykluczających użycie resztek abortowanych ludzkich istot”.

ycipk-iwzka0

Decyzja SEC i postawa giganta rozsierdziła obrońców życia, którzy zapowiadają ogólnoświatowy bojkot napojów PepsiCo. Oprócz amerykańskich obrońców życia bojkot, jak dotąd, zapowiedzieli działacze organizacji pro-life z Kanady, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Hiszpanii, Portugalii, Australii i Nowej Zelandii.

O tym, jakie jest oficjalne stanowisko PepsiCo w tej sprawie, a także czy Pepsi Next trafi do sprzedaży w Polsce, poinformujemy niebawem.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-iwzka0

ycipk-iwzka0
ycipk-iwzka0