ycipk-116t3p

Poczta Polska. Od początku wakacji zatrudnienie wzrosło o ponad 2 tys. osób

Jak poinformowała Poczta Polska, w spółce w wakacje zatrudnionych zostało prawie 2 tys. osób, w tym 800 listonoszy. W trakcie tej rekrutacji podpisano 1400 umów o pracę oraz ponad 660 umów zlecenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poczta Polska zatrudniła w wakacje ok. 800 listonoszy.
Poczta Polska zatrudniła w wakacje ok. 800 listonoszy. (WP.PL, Fot: Mateusz Madejski)
ycipk-116t3p

Jak poinformowała Poczta Polska w komunikacie, pierwsze statystyki pokazują, że tegoroczna wakacyjna akcja rekrutacyjna przyciągnęła ok. 20 tys. osób w całej Polsce.

- Wśród nowych pracowników jest ok. 800 listonoszy, pozostała grupa to osoby do obsługi klienta oraz pracownicy zaplecza, a także kierowcy, czy pracownicy sortowni. Dane te pokazują, że Poczta Polska to stabilny i ceniony pracodawca - zaznaczyła dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego w spółce Agnieszka Grzegorczyk, cytowana przez PAP.

W ramach letnich rekrutacji, które organizowane są od lat, najwięcej osób Poczta Polska zatrudniła w woj. mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, śląskim i dolnośląskim.

ycipk-116t3p

Zobacz: Poczta Polska. Innowacje

Jak zaznaczono, spółka nadal poszukuje ok. 200 osób w woj. mazowieckim, łódzkim, śląskim i wielkopolskim. Oprócz pracowników do sortowni i placówek pocztowych firma zatrudni kierowców z prawem jazdy kat. B oraz C i E.

- Tym, którzy chcieliby związać się z firmą na dłużej, spółka oferuje m.in. umowę o pracę, premie miesięczne, premię roczną (tzw. trzynastą pensję), dodatek stażowy, możliwość skorzystania z pakietu świadczeń socjalnych, a także podnoszenia kwalifikacji poprzez dofinansowanie szkoleń - informuje Poczta Polska w czwartkowym komunikacie.

ycipk-116t3p

Czytaj także: Poczta Polska uruchomiła pierwsze automaty paczkowe. Pojawią się one m.in. w sieci sklepów Biedronka

Poczta Polska jest największym operatorem pocztowym na polskim rynku, zatrudnia ponad 80 tys. pracowników. Założycielem i jedynym akcjonariuszem spółki jest Skarb Państwa, reprezentowany przez Prezesa Rady Ministrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-116t3p

ycipk-116t3p
ycipk-116t3p