Trwa ładowanie...
du2t1es

"Polish Market" wręczył statuetki Pereł Polskiej Gospodarki

PGE, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w M.St. Warszawie oraz Totalizator Sportowy - to trzy firmy, które otrzymały statuetki Wielkich Pereł Polskiej Gospodarki podczas organizowanej przez miesięcznik ekonomiczny "Polish Market" XII Gali Pereł Polskiej Gospodarki.

Share
du2t1es

Gala odbyła się w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie. Patronat nad nią objęli: wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber oraz rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prof. Tomasz Szapiro.

"Dobra polityka służy ludziom tylko wtedy, kiedy służy gospodarce. W gospodarce wytwarza się nie tylko produkt, bo przecież my wszyscy chodzimy do pracy nie tylko po to, aby zapewnić przychód i dochód naszym rodzinom. Ale chodzimy także po to, aby się spełniać jako ludzie, jako menadżerowie, jako ci, którzy kreują nowe produkty, tworzą nowe dziedziny gospodarki, ci którzy z odwagą nie boją się brać na siebie współodpowiedzialności za los nie tylko swój i swojej rodziny, ale swojego narodu, swojej gospodarki, swojego państwa, Europy i przyszłości świata" - powiedział Piechociński podczas gali.

Prezes "Polish Market" Krystyna Woźniak-Trzosek podkreślała, że tegoroczna uroczystość zbiegła się z ważną rocznicą - obchodami 25-lecia polskiej wolności. "Ostatnie ćwierćwiecze było jednym z najlepszych okresów, a może najlepszym w dziejach polskiej historii" - powiedziała. Dodała, że "Polish Market" pokazując najważniejsze osiągnięcia polskiej kultury, nauki i gospodarki dołożył swoją cegiełkę w budowaniu promocji Polski, jej marki i jej pozycji na świecie.

Podczas gali wręczone zostały statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych, wyłonionych w Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki. Tytuł "Perły Polskiej Gospodarki" przyznano w trzech kategoriach - Wielkie Perły i Duże Perły oraz Perły dla Instytucji Finansowych.

du2t1es

Zwycięzcami w kategorii Wielkich Pereł Polskiej Gospodarki zostały kolejno: PGE Polska Grupa Energetyczna, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w M.St. Warszawie oraz Totalizator Sportowy.

Trzy pierwsze miejsca w kategorii Duże Perły zajęły przedsiębiorstwa: Grupa GPEC, PETRAX i AC. Na podium sektora finansowego (usługi bankowe i ubezpieczenia) stanęły firmy: MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji, Compensa TU S.A. VIG i Santander Consumer Bank. Podczas Gali przyznano także Perłę dla polskiej firmy globalnej dla KGHM Polska Miedź.

Przyznane zostały również Perły Innowacji, czyli PROGRESS 2014. Do grona najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw zaliczono: LfC oraz ECO-SOL. Narodowemu Centrum Badan Jądrowych przyznano nagrodę w dziedzinie najlepszej jednostki naukowej. Natomiast laureatem wśród osobowości naukowych została: dr hab. inż. Danuta Ciechańska.

Już po raz dziewiąty wręczone zostały Perły Honorowe. Jest to szczególny laur przyznawany wybitnym osobom oraz instytucjom. Wyróżnienie to jest wręczane w kategoriach: gospodarka, nauka, kultura, krzewienie polskich tradycji i dziedzictwa narodowego oraz krzewienie wartości społecznych.

du2t1es

Specjalną Perłą uhonorowano prof. Michała Kleibera. Perłę Honorową otrzymali także: w kategorii gospodarka: Krajowa Izba Gospodarcza; w kategorii nauka: prof. Henryk Samsonowicz, prof. Andrzej Pawlak; w dziedzinie kultura: Symfonia Varsovia, prof. Leon Tarasewicz oraz Biuro Projektowe JEMS Architekci Sp. z o. o; w kategorii krzewienie wartości patriotycznych: ks. Henryk kard. Gulbinowicz oraz Jerzy Koźmiński; w kategorii krzewienie wartości społecznych Irena Koźmińska.

du2t1es

Podziel się opinią

Share
du2t1es
du2t1es