ycipk-229bu3

Polska ziemia tańsza nie będzie. Najlepszy moment na inwestycje

Wartość Polskiej ziemi rośnie wraz ze wzrostem zainteresowania. Okazuje się, że podobno tańsza już nie będzie i teraz jest najlepszy moment na inwestowanie - pisze "Puls Biznesu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska ziemia tańsza nie będzie. Najlepszy moment na inwestycje
(Fotolia, Fot: il-fede)
ycipk-229bu3

Analitycy potwierdzają, że grunty rolne są jedną z najbezpieczniejszych lokat kapitału. Według nich, obecna sytuacja szczególnie sprzyja inwestycjom. Jolanta Drobek, doradca na rynku nieruchomości podkreśla, że przy niskim popycie spadają ceny ziemi i wówczas warto zastanowić się nad jej zakupem.

Inwestycje w ziemię rolną przynoszą zwrot kapitału w wysokości kilkudziesięciu procent rocznie, wynika z danych za ostatnie lata. W 2013 roku Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedała najwięcej terenów od 2003 r.

- Będzie rósł popyt na grunty, a wraz z nim ceny ziemi rolnej, więc tańszej możliwości zainwestowania niż teraz już nie będzie - zaznacza Daniel Puchalski, dyrektor działu obsługi gruntów inwestycyjnych w Jones Lang LaSalle. Podkreśla on, iż od 1 maja 2016 r. rynek nieruchomości gruntowych zostanie otwarty dla cudzoziemców będących obywatelami państw - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym albo Konfederacji Szwajcarskiej. Są więc podstawy by sądzić, że zainteresowanie zakupem gruntów rolnych w Polsce nie tylko nie zmaleje, lecz będzie coraz większe, dzięki aktywności inwestorów zagranicznych.

ycipk-229bu3

Ziemia jest jeszcze dodatkowo o tyle bezpieczna, iż nie trzeba jej pilnować (nie można jej ukraść), a jej posiadanie przysparza znacznie mniej kosztów - jedynie płacenia podatku rolnego.

Wybór działki powinien łączyć się z planami, które wiążemy z jej zakupem. Kluczowe jest także położenie, ale grunty rolne wymagają zdobycia dodatkowych informacji.

Jednym z najbardziej opłacalnych sposobów wykorzystania zakupionej ziemi może być jej odrolnienie i sprzedanie jako działki budowlane.

Polub WP Finanse
ycipk-229bu3
ycipk-229bu3
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-229bu3