Trwa ładowanie...

Polskie startupy podbijają świat

Intelclinic zarobił już 1,5 mln zł. Listonic właśnie rozpoczyna podbój rynku amerykańskiego, a Migam.pl lada moment wypuści program do tłumaczenia z języka migowego. Mamy się czym pochwalić.

Share
Polskie startupy podbijają świat
Źródło: materiały prasowe/WP.PLd
dc0nhk2

Wirtualna Polska rozpoczyna nowy cykl, w którym pokażemy, jak wygląda Polska 25 lat po upadku komunizmu. Zastanowimy się też, jak będzie wyglądał nasz kraj po kolejnym ćwierćwieczu.

Przyszłość możemy przewidzieć na przykładzie młodych polskich firm. Odwiedziliśmy trzy, które szybko mogą stać się ambasadorami naszego kraju. Intelclinic to twórcy NeuroOna, innowacyjnego narzędzia wspomagającego sen polifazowy. W skrócie może on sprawić, że po trzygodzinnej drzemce będziemy wyspani, tak jak po dziewięciu godzinach w łóżku. Polskim wynalazkiem już zainteresowały się firmy z Doliny Krzemowej

dc0nhk2

W tę samą stronę zmierza aplikacja Listonic. Stworzona przez programistów z Łodzi mobilna lista zakupów ma mieć za pół roku nawet kilkaset tysięcy użytkowników w USA. Pochwalić możemy się też Migam.pl, który tworzy oprogramowanie dla osób głuchoniemych. Ich program przy pomocy kinecta znanego z konsol do gier będzie potrafił przetłumaczyć język migowy.

dc0nhk2

Podziel się opinią

Share
dc0nhk2
dc0nhk2