Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Porady dotyczące wychodzenia z długów

Wszyscy wiemy, jak to jest - wychodzisz po sprawunki i masz ochotę na kawę, więc wpadasz do lokalnego Starbucksa (inne kawiarnie też są dostępne!) ... 20 zł później... Robisz cotygodniowe zakupy spożywcze i zauważasz okazję na półce z artykułami gospodarstwa domowego... 30 zł później... To szybko się sumuje. A jeśli dodać do tego miesięczny czynsz, rachunki, rachunki za karty kredytowe i ewentualnie pożyczki na dzień wypłaty, łatwo zrozumieć, jak wiele osób popada w kłopoty z zadłużeniem.

Share
 Źródło: materiały partnera
d1rdo13

Chociaż nigdy nie jest łatwo zacisnąć pasa (to rozumiemy - wszyscy lubimy ładne rzeczy), to: "Nic, co warto mieć, nie przychodzi łatwo". Tak więc przy odrobinie ciężkiej pracy i determinacji - nawet jeśli zrobisz tylko małe kroki - możesz wyjść z długów. Mamy nadzieję, że te pomysły mogą Ci pomóc.

Opracuj plan 

Zdecyduj, ile możesz spłacać miesięcznie i jak szybko chcesz pozbyć się długów. Im szybciej tym lepiej, abyś mógł zacząć cieszyć się swoimi dochodami i nie mieć stresu związanego z zadłużeniem. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, odwiedź https://pozyczkolog.pl/

Przygotuj budżet 

Przyjrzyj się dokładnie swoim dochodom i wydatkom, aby ustalić, na ile możesz sobie pozwolić na wydatki każdego miesiąca. Uwzględnij wszystko, co jest niezbędne - od jedzenia po transport, rachunki za media i przybory toaletowe.

d1rdo13

Zlikwiduj karty kredytowe, aby nie kusiło Cię ich ponowne używanie.

Ustal priorytety swoich długów 

Niektóre długi mają poważniejsze konsekwencje niż inne. Poszukaj porady na temat priorytetowych i niepriorytetowych długów - na przykład niepłacenie czynszu lub kredytu hipotecznego może oznaczać utratę domu, więc jest bardziej priorytetowe niż długi na karcie kredytowej. Następnie uderz w karty kredytowe/sklepowe i spłać przynajmniej minimalną ratę na wszystkich swoich kartach (w przeciwnym razie powstaną opłaty), ale spróbuj najpierw spłacić te o najwyższym oprocentowaniu.

Przejrzyj strych i szafy - czy są tam przedmioty, które możesz sprzedać, a których już nie używasz.

Wstrzymaj się na jakiś czas z zakupem smakołyków - a gotówkę przeznacz na spłatę dodatkowych długów.

Porozmawiaj z najbliższą rodziną 

Niech wiedzą, że urodziny i Boże Narodzenie mogą być w tym roku nieco "szczuplejsze". Jeśli masz dzieci, warto nauczyć je, że wydawanie tego, czego się nie ma, nie jest dobre, nawet jeśli przez jakiś czas trzeba będzie się obyć bez tego. Spójrz na httpspozyczkolog.pl/ - znajdziesz tam więcej pomysłów na poszukiwanie oszczędności. 

d1rdo13

Przejrzyj wszystkie polecenia zapłaty 

Zobacz, gdzie możesz je ograniczyć. Czy jest tam członkostwo w siłowni, które nie jest używane lub może być anulowane? Zmniejsz swój pakiet telewizyjny do najbardziej podstawowego planu. Nie uaktualnij swój telefon na koniec umowy, zamiast tego powróć do taniego planu na kartę i nadal używaj istniejącego telefonu. Sprawdź również, czy dostawca energii i różne ubezpieczyciele są dobre wartości - istnieje mnóstwo porównywarek, które mogą pomóc to zrobić.

Naucz się mówić nie 

Kiedy przyjaciele proszą cię o wyjście na noc, spróbuj się oprzeć. Na początku będzie to trudne, ale jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, mądrze jest nie iść. Jeśli już wyjdziesz, poszukaj w menu czegoś prostego i taniego i poinformuj przyjaciół, że nie będziesz dzielić rachunku. Powiedz im, że z przyjemnością zapłacisz tylko za siebie. Albo zamiast wychodzić, może zaproponuj wieczór w domu - jest mnóstwo fajnych rzeczy, które możesz zrobić we własnym domu, np. ugotować posiłek, zagrać w grę lub obejrzeć film.

Artykuł sponsorowany
d1rdo13
d1rdo13
d1rdo13