Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Pożyczka w czasach koronawirusa. Na co uważać, oszczędzać czy pożyczać?

Pandemia koronawirusa zmieniła sporo obszarów naszego życia. Wiele osób straciło źródło utrzymania lub było zmuszonych do zmiany pracy i przebranżowienia się. Niejednokrotnie związane z pandemią koronawiusa burze w życiu zawodowym i osobistym poskutkowały u wielu ludzi brakiem stabilności i niewystarczającą ilością gotówki. Co za tym idzie, część z nas musiała pożyczać pieniądze. Czy warto wziąć pożyczkę w czasach koronawirusa?

Share
Pożyczka w czasach koronawirusaPożyczka w czasach koronawirusaŹródło: materiały partnera
d38t68f

Koronawirus - oszczędzać czy pożyczać

Wielu z nas może znać ten problem – po kilku lub kilkunastu latach zostaliśmy nagle bez pracy. Oszczędności kończą się i wiemy, że prędzej czy później będziemy zmuszeni, aby pożyczyć pieniądze od rodziny czy znajomych. Z różnych powodów, nie zawsze jest to dla nas dobra perspektywa.

Jeśli mamy szczęście i znaleźliśmy pracę, jednak wypłata znajduje się gdzieś na horyzoncie, a my przecież musimy przetrwać następny miesiąc, dobrym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki.

Różnica między kredytem a pożyczką jest taka, że aby wziąć kredyt musimy zrobić to za pośrednictwem banku i dokładnie dookreślić cel, na który chcemy przeznaczyć pieniądze. Pożyczka to natomiast minimum formalności i dowolny cel. Na rynku dostępne są różne formy pożyczki. Jedną z nich jest pożyczka online na takich serwisach kredytowych jak Wnioskomat.com. Pożyczki to dobre wyjście, jeśli mamy w dłuższej perspektywie jakieś rozwiązanie, potrzebujemy jednak szybkiej gotówki, żeby przetrwać najgorsze chwile.

d38t68f

Jednak jeśli nie masz takiej pewności, i wiesz, że możesz nie podołać spłacie zobowiązania, lepiej jest jeszcze trochę zaczekać na lepsze czasy i na ile jest to możliwe po prostu oszczędzać.

Pożyczka w czasach koronawirusa

Jak możemy się domyślić, z powodu pandemii koronawirusa znacznie wzrosło zainteresowanie pożyczkami. To, oraz spora ilość niespłaconych zobowiązań spowodowało, że firmy oferujące pożyczki musiały nieco zmodyfikować swoje działania. Dla przykładu, część firm zrezygnowała z ofert darmowych pożyczek, gdyż przestało to być dla nich opłacalne. Niektóre firmy wymagają również dodatkowych dokumentów, takich jak zaświadczenie o dochodach lub historia rachunku bankowego.

Jednak są również instytucje, które oferują pożyczki specjalnie dla osób zadłużonych, co dla wielu może być ostatnią deską ratunku. Często jednak wymagane jest w tym przypadku na przykład poręczenie osoby trzeciej, która w razie niewywiązania się ze zobowiązań przez dłużnika przejmie na siebie spłatę długu.

Dodatkowo niektóre firmy pożyczkowe skorzystały z wytycznych, które w kontekście pandemii zaproponował Polski Związek Instytucji Pożyczkowej. Zgodnie z nimi mogą one przesunąć datę spłaty rat pożyczki, zawiesić spłatę rat kapitałowych lub odsetkowych na okres jednego miesiąca, obniżyć raty kapitałowo – odsetkowe na kolejne 2 miesiące, oraz nie pobrać odsetek za zwłokę w spłacie.

d38t68f

Jak wziąć pożyczkę?

Wzięcie pożyczki, w szczególności zaś pożyczki online jest proste i nie wymaga wielu formalności. W pierwszej kolejności należy wybrać kwotę pożyczki oraz wszystkie parametry (odsetki, czas spłaty, ewentualną wysokość rat). Następnie należy wypełnić wniosek. To bardzo prosty formularz, w którym wystarczy wpisać podstawowe dane, takie jak PESEL czy numer i serię dowodu osobistego. Często firmy udzielające pożyczek wymagają również weryfikacji konta bankowego poprzez przelanie na wskazany rachunek symbolicznej kwoty.

Decyzja o przyznaniu pożyczki trwa zazwyczaj kilka minut, po tym czasie na Twój adres mailowy wysyłana jest umowa i po chwili środki są już na Twoim koncie.

Artykuł sponsorowany
d38t68f

Podziel się opinią

Share
d38t68f
d38t68f