Trwa ładowanie...

Pracownicy fabryk Volkswagena dostaną po 1000 zł podwyżki. Oprócz tego, mają szereg bonusów

Volkswagen zatrudnia w Polsce ponad 10 tys. pracowników. Od kilku miesięcy trwały negocjacje, które miały na celu podniesienie ich płac. Na mocy zawartego porozumienia, załoga dostanie spore podwyżki, premie i inne bonusy.

Share
Pracownicy fabryk Volkswagena dostaną po 1000 zł podwyżki. Oprócz tego, mają szereg bonusówŹródło: East News, fot: WOJTEK LASKI
d1rdxym

Negocjacje płacowe między Volkswagen Poznań i Związkiem Zawodowym Solidarność zakończyły się pomyślnie. Zawarte porozumienie obejmuje, oprócz podwyżek, również premie, bonus jubileuszowy oraz realizację większości z 11 postulatów wysuniętych przez związek zawodowy.

- Po 3 miesiącach negocjacji udało nam się zawrzeć porozumienie w zakresie warunków płacowych w Volkswagen Poznań, które z naszej strony jest możliwe do zaakceptowania pod względem ekonomicznym i bezpieczne w dłuższym okresie planowania - podkreślił Jens Ocksen, prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

- To nie są co prawda pierwsze negocjacje płacowe w Volkswagen Poznań. Tym razem jednak były trudniejsze. Naszym celem było znalezienie takich wspólnych rozwiązań, które wszystkim pracownikom dadzą motywację do dalszej pracy. Dlatego bardzo się cieszę, że udało nam się zakończyć je porozumieniem i to w terminie - powiedziała Jolanta Musielak, członek Zarządu Volkswagen Poznań.

d1rdxym

- W sierpniu wystosowaliśmy 11 postulatów, o które walczyliśmy do samego końca. Mamy poczucie, że rezultat tych negocjacji to przede wszystkim uznanie dla naszych pracowników i ich ciężkiej pracy. Solidarność to związek odpowiedzialny, który porozumienia zawiera przy stole negocjacyjnym, a nie na ulicy - zaznaczył Piotr Olbryś, przewodniczący NSZZ Solidarność w Volkswagen Poznań,

Główne ustalenia zawartego porozumienia:

W wyniku negocjacji pracownicy w VW Poznań otrzymają podwyżkę płacy zasadniczej o ponad 1000 zł. Będzie ona wprowadzona etapami od stycznia 2018 r., a końcowa wartość będzie osiągnięta po 25 miesiącach.

Nowa premia indywidualna wzrasta o 60 proc., do 200 zł miesięcznie. Dodatkowo utrzymano także bonus wakacyjny i świąteczny.

Z okazji jubileuszu 25-lecia Volkswagen Poznań, przyznano także specjalny bonus w wysokości 6500 złotych dla wszystkich pracowników, z co najmniej rocznym stażem.

W zakładach Volkswagena zlokalizowanych w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni zatrudnionych jest ponad 10 tys. pracowników. Przez prawie 25 lat w tych fabrykach zbudowano blisko trzy mln pojazdów, które trafiają do odbiorców na całym świecie.

d1rdxym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rdxym
d1rdxym