Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
pit-37
Materiał partnera
11-01-2023 11:45
Materiał partnera: Times Press

Problem z rozliczeniem zeznania podatkowego online? Skorzystaj z darmowego programu do rozliczania PIT-37!

Każdego roku podczas składania deklaracji podatkowych pojawia się bardzo wiele problemów. Wszystko zaczyna się od ustalenia, jaki druk wypełnić, jakie dane wpisać, a następnie jak obliczyć kwotę podatku do zapłaty. Na szczęście istnieje darmowy program Pitbot do rozliczania PIT-37, który ułatwia cały proces. W artykule znajdziesz informacje, jak wykorzystać ten program, aby bezpiecznie i szybko wypełnić PIT-37 oraz jakie zapewni Ci korzyści.

 Źródło: materiały partnera
d127gjl
d127gjl

Czym jest PIT-37 (online lub tradycyjny)?

Formularz PIT-37 to rozliczenie rocznych dochodów podatnika. Dokument przeznaczony jest do składania deklaracji podatkowej. Oznacza to, że wartości podawane na PIT-37, online lub tradycyjnie w wersji papierowej, są pomniejszone o wszystkie należne składki.

PIT-37 otrzymują pracownicy, którzy wykonują na rzecz swojego pracodawcy określone zadania i otrzymują za nie wynagrodzenie netto, zwykle na rachunek bankowy. Jako podatnik składający PIT-37 nie musisz przejmować się żadnymi składkami, gdyż ich odprowadzenie to zadanie Twojego pracodawcy.

Urząd skarbowy: Kto powinien wypełnić PIT-37 za rok 2022?

Obowiązek rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych spoczywa na wszystkich podatnikach legalnie zatrudnionych. Jeśli zaczynasz pierwszą pracę, warto poznać zasady, które dotyczą Cię w kontekście rozliczenia podatków. Zeznanie każdego podatnika wygląda nieco inaczej. Wiele zależy od rodzaju umowy, przysługujących ulg czy też rozliczenia samodzielnie lub z żoną. 

d127gjl

Pracując na umowie o pracę lub umowie zlecenie, na pewno będziesz musieć wypełnić PIT-37 – online lub w papierowej wersji. Obowiązek zastosowania tego formularza spoczywa także na osobach, które rozliczają przychody według skali podatkowej tj. 18% i 32%.

PIT-37 powinni złożyć podatnicy, którzy uzyskali przychody z tytułu:

 • wynagrodzenia ze stosunku pracy;
 • wynagrodzenia ze stosunku służbowego;
 • wynagrodzenia ze stosunku praw autorskich;
 • wynagrodzenia z zasiłków pieniężnych, ubezpieczenia społecznego, stypendiów, rent, działalności wykonywanych osobiście, emerytur, świadczeń przedemerytalnych czy zasiłków.

Wypełnienie deklaracji podatkowej zawsze wiąże się z niepewnością. Czy trzeba uzupełniać wszystkie pola? Czy dokument jest prawidłowo uzupełniony? Jak uwzględnić ulgę na dziecko? Jak przekazać 1% podatku? Ogrom pytań sprawia, że wiele osób podchodzi do tego zadania bardzo niechętnie. Program do rozliczania PIT-37 znacznie upraszcza ten proces.

PIT-37 online – rozlicz w e-Deklaracje

W celu rozliczenia podatku PIT-37 online zaloguj się na konto w e-Deklaracje na stronie podatki.gov.pl. Następnie wybierz formularz PIT-37 i postępuj zgodnie z instrukcją. Wypełniając go, uwzględnij wszystkie swoje dochody i koszty uzyskania przychodu, a także wprowadź niezbędne dodatkowe informacje wymagane przez urząd skarbowy, takie jak miejsce zamieszkania, PESEL czy NIP. Po uzupełnieniu formularza zatwierdź go i prześlij do urzędu skarbowego.

Warto zaznaczyć, że dokumenty nadal można rozliczyć w wersji papierowej. Niemniej jednak PIT-37 online to wygodne rozwiązanie, które nie wymaga wychodzenia z domu. Niezależnie od tego, czy chcesz wypełnić formularz w formie cyfrowej, czy papierowej, przyda Ci się wsparcie w postaci Pitbota, czyli programu do rozliczania PIT-37. 

d127gjl

Jak działa Pitbot?

Pitbot to darmowy program PIT do rozliczenia deklaracji podatkowej. Z jego obsługą poradzą sobie nawet osoby, które sporadycznie korzystają z komputera. Cały proces ogranicza się do trzech łatwych kroków, z którymi na pewno sobie poradzisz.

Program do rozliczenia PIT. Trzy kroki do wysłania deklaracji w wersji online:

 • załóż bezpłatne konto – za dostęp do narzędzia nie nic nie płacisz – oznacza to brak ukrytych kosztów; 
 • wybierz potrzebną funkcję – łatwo znajdziesz deklarację, którą chcesz wypełnić;
 • wprowadź swoje dane – uzupełniasz pola i wysyłasz formularz do urzędu skarbowego.

Załatwione! PIT-37 online wypełnisz w 15 minut i bez wychodzenia z domu czy stania w urzędzie lub na poczcie. Program do rozliczania PIT to wygodne rozwiązanie, które daje Ci pewność, że złożona deklaracja jest wypełniona prawidło.

Masz pytania co do wypełniania zeznania PIT? Skorzystaj z czatu, na którym znajdziesz wsparcie przy sporządzaniu formularza. Możesz liczyć na przystępne informacje, które ułatwią Ci złożenie PIT online.

Program Pitbot do PIT 37 uwzględni ulgi podatkowe

Niektóre narzędzia dostępne na rynku pozwalają na uzupełnienie deklaracji w podstawowym zakresie. Pitbot to program do rozliczania PIT-37, który pomoże uwzględnić przysługujące Ci ulgi podatkowe.

Ulgi przysługujące w deklaracji PIT-37:

 • ulga prorodzinna;
 • ulga internetowa;
 • ulga rehabilitacyjna;
 • ulga za wpłaty na IKZE;
 • ulga honorowego krwiodawcy;
 • ulga samochodowa – dzięki niej można odliczyć koszty związane z utrzymaniem samochodu osobowego;
 • ulga termomodernizacyjna – umożliwia odliczenie wydatków na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego;
 • ulga abolicyjna – rozwiązanie dla podatników, którzy uzyskali przychód za granicą, w państwie, gdzie stosuje się metodę proporcjonalnego odliczenia podatku.

Warto zaznaczyć, że program do rozliczania PIT-37 może uwzględnić także podatek od darowizn na cele charytatywno-opiekuńcze kościołów, walkę z COVID-19, cele kultu religijnego czy darowizny w postaci sprzętu komputerowego.

Program do rozliczeń PIT-37 za 2022 r. umożliwia przekazanie 1,5% podatku

Warto przekazywać swój 1,5% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. W 2022 r. wsparcie potrzebne jest np. dla naszych sąsiadów z Ukrainy. Stowarzyszenie SURSUM CORDA prowadzi akcję "Pomóż w starcie – przekaż wsparcie". 

d127gjl

Inicjatywa ma na celu pomoc Ukraińcom, którzy uciekli przed wojną do Polski. Stowarzyszenie przekazuje bony zakupowe uchodźcom, aby mogli oni kupić najpotrzebniejsze produkty. Jeżeli nie masz pomysłu, na co przeznaczyć swój 1,5%, to z pewnością każdy z potrzebujących będzie wdzięczny za wpłatę na rzecz Stowarzyszenia SURSUM CORDA.

Dlaczego warto skorzystać z rozliczenia podatku przez Pitbot? Skąd możesz pobrać program PIT?

Aplikacja szyfruje wszystkie informacje i przechowuje je na bezpiecznych serwerach. Masz więc pewność, że Twoje dane osobowe i rozliczenia są dobrze chronione.

Program do rozliczania PIT-37 za 2022 r. jest darmowy. Nie ma żadnych ukrytych kosztów. Co więcej, spełnia wszystkie wymogi Ministerstwa Finansów, a to daje pewność, że masz do czynienia z bezpiecznym narzędziem.

Pitbot to komfortowy sposób na rozliczenie deklaracji podatkowej. Odwiedź stronę pitbot.pl, pobierz darmowy program i rozlicz swój PIT w 15 minut! Przekonaj się, że złożenie deklaracji online do urzędu skarbowego jest prostsze niż kiedykolwiek. 

Materiał partnera: Times Press
d127gjl
d127gjl