Trwa ładowanie...

PSE nie podłączy już żadnych wiatraków

Nie będzie nowych decyzji przyłączeniowych dla farm wiatrowych. "Puls Biznesu" pisze, że PSE Operator, zajmujący się przesyłem energii elektrycznej, nie ma miejsca w systemie energetycznym na nowe moce. A sposoby na magazynowanie nadwyżek energii są dopiero rozwijane.
Share
PSE nie podłączy już żadnych wiatraków
Źródło: Jupiterimages
d2dtoi1

Nie będzie nowych decyzji przyłączeniowych dla farm wiatrowych. "Puls Biznesu" pisze, że PSE Operator, zajmujący się przesyłem energii elektrycznej, nie ma miejsca w systemie energetycznym na nowe moce. A sposoby na magazynowanie nadwyżek energii są dopiero rozwijane. Pierwszej decyzji odmownej można spodziewać się w ciągu dwóch miesięcy.

Dziś mamy w Polsce blisko 2,4 tys. megawatów zainstalowanej energii wiatrowej. Wydanych decyzji o warunkach przyłączeniowych jest na 17 tys. MW. Dodatkowo dalekosiężny plan PSE Operator sięgający 2020 roku zakłada przyłączenie najwyżej 7-8 tys. MW. W związku z tym branża wiatrowa postuluje, by PSE Operator zweryfikował wydane już decyzje i zastanowił się, co zrobić z niewykorzystywanymi warunkami przyłączeń.

Więcej w "Pulsie Biznesu"

d2dtoi1

Podziel się opinią

Share
d2dtoi1
d2dtoi1