Trwa ładowanie...

Rydzyk bez koncesji. Już na 100%

"Rzeczpospolita" ustaliła, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, nie czekając na rozpoznanie odwołania telewizji ojca Rydzyka, rozdzieliła już wszystkie miejsca na platformie cyfrowej.

Share
Rydzyk bez koncesji. Już na 100%Źródło: PAP, fot: Tomasz Wojtasik
d40cvw0

Decyzja rady oznacza, że nawet jeśli Tadeusz Rydzyk, prezes fundacji Lux Veritatis (fundacja jest właścicielem TV Trwam), wygra z KRRiT w sądzie, jego stacja i tak nie będzie mogła cyfrowo nadawać w Polsce.

- Jeśli jest to prawda, to tylko dowód, iż negatywna dla nas decyzja KRRiT miała charakter polityczny - mówi "Rzeczpospolitej" jeden z dziennikarzy TV Trwam.

Gazeta przypomina, że rada odrzuciła wniosek fundacji ojca Rydzyka o koncesję na miejsce dla TV Trwam na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej MUX1, która uprawnia do nadawania programów w technologii cyfrowej. To znacznie ograniczy stacji możliwości rozwoju i docierania do telewidzów.

Ojciec Rydzyk odwołał się od decyzji KRRiT. Jednak, jak ustaliła "Rzeczpospolita", choć odwołanie jeszcze nie zostało rozpatrzone - ma to nastąpić pod koniec stycznia, to wiadomo już, że cyfrowo nie będzie mógł nadawać. Rada, nie czekając na wynik odwołania, już rozdała wszystkie miejsca na multipleksie. Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d40cvw0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40cvw0
d40cvw0