Trwa ładowanie...
d3w31ma

"Rzeczpospolita": Skarbówka z ludzką twarzą

W wielu miastach fiskusowi udaje się sprawnie ściągać podatki, i to w sposób przyjazny dla podatników - informuje "Rzeczpospolita".

Share
d3w31ma

Czy fiskus może sprawnie napełniać państwową kasę, nie doprowadzając przy tym przedsiębiorców do upadłości? Ranking urzędów skarbowych "Rzeczpospolitej" pokazuje, że to jak najbardziej możliwe.

Wśród 380 urzędów widać jednak ogromne różnice w podejściu do podatnika i sposobie działania - m.in. szybkości załatwiania spraw. Urzędowi w Miechowie (Małopolskie) prowadzenie postępowania wszczętego na wniosek podatnika (np. w sprawie nadpłaty podatku)
zajmuje niecały tydzień, a urzędowi w Malborku - średnio 401 dni.

Wydawane decyzje znacznie się różnią stopniem poprawności. Urząd w Miechowie jest jednym z dziesięciu, w których ani jedna decyzja wydana w ubiegłych dwóch latach nie została zakwestionowana przez izbę skarbową ani przez sąd. W niektórych uchylone zostały wszystkie decyzje w danym roku - tak było np. w Grójcu i w Garwolinie.

Ranking przygotowano na podstawie najnowszych danych statystycznych, które specjalnie dla "Rzeczpospolitej" opracowało Ministerstwo Finansów.

Więcej na http://www.rp.pl

d3w31ma

Podziel się opinią

Share
d3w31ma
d3w31ma