Trwa ładowanie...
d40wuuf
d40wuuf

Sąd nie stwierdził zmowy cenowej w przetargu na dostawę usług drukowania dla ZUS

Warszawa, 10.12.2014 (ISBnews) - Sąd Okręgowy w Warszawie w podtrzymał wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przeprowadzenia przetargu na zakup drukarek, oprogramowania i usług serwisowych dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Tym samym sąd odrzucił skargę  firmy Galaxy Systemy Informatyczne. Zamawiający, czyli ZUS, zarezerwował na ten przetarg 50 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d40wuuf

W związku ze skargą tej firmy na przetarg na dostawę ok. 1,2 tys. drukarek i 2,1 tys. urządzeń wielofunkcyjnych wraz z 45-miesięcznym serwisem i wdrożeniem systemu zarządzania drukiem dla ZUS-u, Krajowa Izba Odwoławcza 4 września br. orzekła, że nie było zmowy cenowej między uczestnikami postępowania. Spółka Galaxy Systemy Informatyczne odwołała się od wyroku do kolejnej instancji. Sprawę rozpatrzył Sąd Okręgowy w Warszawie, który podtrzymał dziś wcześniejszy wyrok KIO.

Według sądu okręgowego, KIO słusznie w całości odrzuciła zarzut Galaxy dotyczący czynu nieuczciwej konkurencji w postaci złożenia przez wykonawców ofert w porozumieniu czy składaniu nieprawdziwych informacji. Wszystkie podniesione przez Galaxy argumenty zostały odrzucone przez KIO w sposób prawidłowy, uznał sąd.

Jednocześnie sąd orzekł, że firma Galaxy nie jest już stroną postępowania przetargowego, ze względu na liczne uchybienia formalne i merytoryczne w złożonej ofercie. W związku z wydaniem wyroku ustało zabezpieczenie nałożone 18 września 2014 r. Do dnia dzisiejszego wyroku ZUS nie mógł zakończyć postępowania przetargowego. Zdjęcie zabezpieczenia oznacza, że zamawiający może podpisać umowę z wykonawcą, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę.

Jak wskazywał wcześniej "Dziennik Gazeta Prawna", trzy pierwsze miejsca w przetargu zajęły: Arcus, Teneo Systems oraz Decsoft.

(ISBnews)

d40wuuf

Podziel się opinią

Share
d40wuuf
d40wuuf