Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Skuteczne kremy na łojotokowe zapalenie skóry — ile kosztują?

Łojotokowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych dolegliwości dermatologicznych, która dotyka osoby w różnym wieku. Jej leczenie jest długotrwałe i trudne, co często wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, jakie musimy przeznaczyć na ten cel. W terapii ŁZS wykorzystuje się między innymi specjalne kremy. Ile kosztują takie preparaty? Podpowiadamy.

Share
 Źródło: materiały partnera
d3rwy8y

Czym jest łojotokowe zapalenie skóry?

Łojotokowe zapalenie skóry jest to przewlekłe i nawracające schorzenie dermatologiczne, które charakteryzuje się łuszczącym się naskórkiem na twarzy i włosach, a także w innych miejscach ciała. Jej pierwszym objawem jest świąd i łuszczenie się skóry w zaatakowanym miejscu.

W kolejnym stadium pojawiają się łuski w kolorze żółtym, a nawet strupy. Zazwyczaj na początku występują one jedynie na owłosionej skórze głowy, a później obejmują sąsiadujące obszary, czyli brwi, uszy i całą twarz. Tego typu ognisk nie da się raczej pomylić z innymi schorzeniami takimi jak trądzik na czole, czy egzema.

Przyczyny łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalenie skóry dotyka zarówno dzieci jak i dorosłych, lecz przyczyny tego schorzenia nie zostały do końca poznane. Podstawą tej dolegliwości jest jednak nadmierna praca gruczołów łojowych, w których dochodzi do nadprodukcji sebum, co powoduje z kolei powstawanie stanu zapalnego.

d3rwy8y

Wśród możliwych przyczyn tej choroby wymienia się długotrwały stres, zaburzenia hormonalne, zanieczyszczone powietrze, a także nieodpowiednią pielęgnację skóry. Mimo iż uważa się, że dolegliwość ta nie ma podłoża genetycznego, to obserwowane są przypadki jej rodzinnego występowania.

Ile kosztują kremy na łojotokowe zapalenie skóry?

W łagodzeniu łojotokowego zapalenia skóry dużą rolę odgrywają różnego rodzaju preparaty przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne, a także odpowiednia pielęgnacja. Produkty takie w zależności od producenta i składu, a także stężenia substancji aktywnych substancji mogą kosztować od kilkunastu do nawet kilkuset złotych.

Wybierając krem na ŁZS, warto zwrócić uwagę czy posiada w składzie oleje roślinne, które odbudowują warstwę lipidową skóry, a także substancje o działaniu kojącym, łagodzącym, nawilżającym i regenerującym takie jak np. pantenol.

Ile kosztuje terapia łojotokowego zapalenia skóry u dermatologa?

Dermokosmetyki powinny być jedynie uzupełnieniem terapii zalecanej przez lekarza. Warto udać się do specjalisty, ponieważ łatwo jest pomylić tę dolegliwość na przykład z łuszczycą, łupieżem różowatym, czy grzybicą skóry. Dermatolog zleci przeprowadzenie specjalistycznych testów i sprawdzi z jaką chorobą mamy do czynienia.

d3rwy8y

Leczenie ŁZS odbywa się miejscowo, bądź doustnie, w zależności od nasilenia choroby. W pierwszym przypadku stosuje się kremy przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, które kosztują kilkadziesiąt złotych. Z kolei cena terapii doustnej uzależniona jest od czasu jej trwania. Należy jednak liczyć się z wydatkami rzędu kilkuset złotych, zwłaszcza jeżeli decydujemy się na leczenie prywatnie, a nie w ramach NFZ.

Artykuł sponsorowany
d3rwy8y
d3rwy8y
d3rwy8y