Trwa ładowanie...
d40cvw0

Spółka EP Serwis z portfela Enterprise Investors może wejść na GPW w ciągu 4 lat

20.02. Warszawa (PAP) - EP Serwis, nowa spółka z portfela funduszu venture capital Enterprise Investors, nie wyklucza debiutu na warszawskiej giełdzie w ciągu czterech lat. EI...

Share
d40cvw0

20.02. Warszawa (PAP) - EP Serwis, nowa spółka z portfela funduszu venture capital Enterprise Investors, nie wyklucza debiutu na warszawskiej giełdzie w ciągu czterech lat. EI planuje na 2013 rok 3-4 inwestycje typu venture capital, nie wyklucza wyjść - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki i funduszu.

"Nie wykluczam wejścia na duży parkiet w ciągu 4 lat" - powiedział na konferencji prezes EP Serwis, Marek Parkot.

Spółka EP Serwis zajmuje się wynajmem, naprawą i obrotem paletami oraz recyklingiem zużytych opakowań drewnianych. Spółka posiada obecnie ok. 200 tys. palet i współpracuje z 50 klientami, głównie z branży dóbr szybko zbywalnych(FMCG). EP Serwis zatrudnia około 140 osób.

W 2012 roku spółka wypracowała 40 mln zł przychodów i 0,8 mln zł zysku netto.

d40cvw0

Fundusz Enterprise Venture Fund I po wzięciu udziału w podwyższeniu kapitału EP Serwis jest właścicielem 49 proc. akcji spółki. Fundusz zapłacił za swoje udziały 9 mln zł, które w całości trafiły do spółki i będą wykorzystane na zakup palet.

EP Serwis spodziewa się 10-20 proc. wzrostu przychodów w tym roku.

"2013 będzie rokiem realnego kryzysu w polskiej gospodarce w związku z czym nasza sprzedaż w ujęciu wartościowym wzrośnie o 10-20 proc., przy czym należy pamiętać, że ceny palet spadają" - powiedział prezes Parkot.

Dodał, że spółka chce w tym roku podwoić wynik netto.

d40cvw0

EP Serwis szacuje obecną wartość rynku outsourcingu usług związanych z paletami na 200 mln zł, co daje firmie 20 proc. udział rynkowy. Całkowite koszty obsługi procesów wynikających z obrotu paletami w kraju spółka ocenia na ok. 2 mld zł.

"Liczymy na to, że w ślad za rozwiniętymi rynkami europejskimi i światowymi firmy w Polsce będą coraz chętniej zlecały tego typu usługi na zewnątrz i udział outsourcingu wzrośnie z obecnych 10 proc. do co najmniej 30 proc. w czasie naszego horyzontu inwestycyjnego" - powiedział na konferencji Rafał Bator, partner w Enterprise Investors.

ENTERPRISE INVESTORS PLANUJE NA TEN ROK 3-4 INWESTYCJE TYPU VENTURE CAPITAL

Fundusz Enterprise Investors może w tym roku dokonań 3-4 inwestycje typu venture capital.

d40cvw0

"Spodziewamy się w tym roku 3-4 transakcji" - powiedział Bator.

Dodał, że fundusz venture capital EI nie wyklucza w tym roku wyjść z najbardziej dojrzałych inwestycji.

"Regułą naszych wyjść z inwestycji będą raczej inwestorzy branżowi niż rynek kapitałowy, głównie ze względu na rozmiary naszych portfelowych inwestycji" - wyjaśnił.

Enterprise Investors jest jedną z największych grup funduszy private equity i venture capital w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Łączne środki ośmiu funduszy inwestycyjnych utworzonych przez Enterprise Investors to 2 mld euro. (PAP)

kuc/ asa/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d40cvw0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40cvw0
d40cvw0