Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
chiny
12-01-2016 (10:59)

Spowolnienie w Chinach. Starbucks nie boi się tego i zamierza otworzyć 500 lokali

Starbucks zamierza stworzyć w Chinach 10 tysięcy miejsc pracy rocznie do 2019 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spowolnienie w Chinach. Starbucks nie boi się tego i zamierza otworzyć 500 lokali
(Fot: m01229/CC/Flickr)

Największa na świecie sieć kawiarni Starbucks nie boi się spowolnienia chińskiej gospodarki. Zamierza w tym roku otworzyć w Państwie Środka 500 lokali - podaje Reuter's.

Mimo że wiele globalnych sieci detalicznych ucierpiało na skutek spowolnienia gospodarczego w Chinach, amerykańskiej sieci to nie zraża.

Starbucks zamierza stworzyć w Chinach 10 tysięcy miejsc pracy rocznie do 2019 r.

Szefowie Starbucksa twierdzą, że nie zauważają spowolnienia w Chinach, podczas gdy wiele sieci, takich jak KFC i Pizza Hut winią właśnie dekoniunkturę w Państwie Środka za swoje umiarkowane wyniki.

Notowany w USA Starbucks w poniedziałek zyskał na wartości ponad 2 procent. Firma działa również w Polsce, gdzie posiada 41 kawiarni.