Trwa ładowanie...
Materiał powstał przy współpracy z KGHM

Sukces w dobie pandemii. Wywiad z Marcinem Chludzińskim, Prezesem Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. [Wideo]

Światowa gospodarka ma za sobą trudne miesiące. Tymczasem KGHM to jedna z nielicznych polskich firm, która nie zmieniła swoich planów produkcyjnych pomimo Covid-19. A to wszystko dzięki konsekwentnie realizowanej strategii i pracy wielu osób.

Share
KGHM od lat buduje pozycję lidera w produkcji miedzi i srebra.KGHM od lat buduje pozycję lidera w produkcji miedzi i srebra.Źródło: Materiały prasowe
d4htfas

KGHM Polska Miedź S.A. to jedna z największych polskich spółek skarbu państwa. Firma działa w branży górniczej, prowadzi działalność poszukiwawczo-wydobywczą i hutniczą. Jest globalnym liderem produkcji srebra, a pod względem produkcji miedzi zajmuje ósme miejsce. Przedsiębiorstwo działa nie tylko w naszym kraju, ale również na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Chile oraz Chin.

– Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która utrzymała zdolność produkcyjną pomimo pandemii – mówi Marcin Chludziński, prezes KGHM. Jak podkreśla, kluczem do sukcesu okazały się dwie rzeczy. Po pierwsze, kwestia odpowiedzialności, a co za tym idzie, ciężka praca wielu osób. Po drugie, fakt, że ceny miedzi polepszyły się w stosunku do pierwszej połowy 2020 r.

W 2021 r. firma KGHM będzie obchodzić swoje 60-lecie, ale już dziś wiadomo o nowych planach inwestycyjnych – także tych związanych z kwestią środowiska i zieloną energią.

d4htfas

Jak będzie wyglądał popyt miedzi przez kolejne miesiące? W jakim stopniu pandemia wpłynęła na wyniki uzyskane przez KGHM i na co powinni zwracać uwagę inwestorzy i Obejrzyj wideo.

KGHM jako ambasador Polski na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Materiał powstał przy współpracy z KGHM
d4htfas

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4htfas
d4htfas