Trwa ładowanie...
d2zcqsh
d2zcqsh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szydło: Polska naturalnym partnerem Chin dla Nowego Jedwabnego Szlaku (krótka)

Polska dzięki dogodnemu położeniu naszych terminali kolejowych oraz portów morskich jest naturalnym partnerem dla Chin w realizacji projektu Nowego Jedwabnego Szlaku - podkreśliła w poniedziałek premier Beata Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2zcqsh

Premier otwierając w Warszawie Międzynarodowe Forum Nowego Jedwabnego Szlaku oraz IV Polsko-Chińskie Forum Regionów oceniła, że projekt Nowego Jedwabnego Szlaku stwarza dla Polski i Chin nowe możliwości. Wcześniej Beata Szydło spotkała się z goszczącym w Polsce przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem.

"Polska, dzięki dogodnemu położeniu naszych terminali kolejowych oraz portów morskich, jest naturalnym partnerem dla relacji tego ambitnego projektu. Już dzisiaj dysponujemy najszybszym połączeniem kolejowym z Chin do Europy, linią Łódź-Czengdu, jak i morską linią spedycji kontenerowej - Gdańsk z portami Azji Wschodniej i Chin, a także połączeniem lotniczym Warszawa-Pekin" - dodała.

Premier oceniła, że relacje polsko-chińskie "nigdy nie były tak intensywne na polu gospodarczym jak dzisiaj". "Po pięciu latach rozwijania formuły strategicznego partnerstwa podnosimy nasze relacje na kolejny, wyższy poziom. Jestem przekonana, że uzgodniony dzisiaj przez obu prezydentów nowy wymiar naszej współpracy, wszechstronne strategiczne partnerstwo, będzie dodatkowym impulsem do rozwijania wspólnych projektów i inicjatyw, które skierowane są na przyszłość i nowoczesność, i czerpać będą również z bogatej przeszłości kontaktów handlowych" - mówiła.

Szefowa rządu zapewniła, że Polska jest krajem ogromnych możliwości, liderem europejskiego wzrostu, atrakcyjnym i wiarygodnym partnerem inwestycyjnym i handlowym.

d2zcqsh

Podziel się opinią

Share
d2zcqsh
d2zcqsh