Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

“Tajemnica Coca-Coli” - ile jesteś gotów poświęcić, aby zdobyć najcenniejszą recepturę świata?

Życie osiemnastoletniego Raya Thompsona nigdy nie było łatwe, ale po maturalnym balu, podczas którego został na oczach całej szkoły upokorzony przez ukochaną dziewczynę, zmieniło się w koszmar. Załamany chłopak decyduje się poszukać szczęścia w wielkim mieście, wychodząc z założenia, że nawet takiego nieudacznika jak on musi w końcu spotkać coś dobrego. Praca w redakcji gazety ma być pierwszym krokiem do sukcesu, a jednak szybko okazuje się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem… Ray, pragnąc zaimponować swojej szefowej, postanawia zmierzyć się z ambitnym zadaniem i odkryć przed czytelnikami dokładną recepturę coca-coli. Nie przypuszcza nawet, jak bardzo próba zdobycia najpilniej strzeżonego przepisu na świecie namiesza w jego życiu. Zwłaszcza, gdy na drodze chłopaka stanie piękna córka samego właściciela koncernu…

Share
Tajemnica Coca-Coli
Tajemnica Coca-ColiŹródło: Materiały prasowe
d4hbvz0

Od dobrych kilku miesięcy cała Polska żyje wprowadzeniem tzw. podatku cukrowego, który wpłynął na drastyczny skok cen popularnych napojów m.in. uwielbianej przez wielu Coca-Coli. Charakterystyczne logo, świąteczna ciężarówka, czy darmowe dolewki w fast foodach spopularyzowały ten brązowy napój z bąbelkami o niepowtarzalnym smaku w kraju nad Wisłą. 

Michał Matlengiewicz nie mógł więc wymarzyć sobie lepszego czasu na wydanie swojej debiutanckiej powieści “Tajemnica Coca-Coli”, która ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Novae Res. Niewątpliwie jest to prawdziwa gratka dla fanów teorii spiskowych, choć książki nie można zaliczyć do kategorii reportażu śledczego. Autor bowiem zgrabnie przeplata mało znane fakty dotyczące koncernu z fantazją, barwnie opisując życie współczesnego nastolatka imieniem Ray.

Pierwszoosobowa, pełna autoironii narracja z perspektywy zakompleksionego chłopaka, którego wiecznie prześladuje pech nadaje powieści lekkości i wciąga już od pierwszych stron. W każdej szkole średniej uczniowie znajdują sobie ,,przegrywa” będącego obiektem kpin oraz wiecznych docinków. Na szczęście Ray nie traci pogody ducha po opublikowaniu w sieci kompromitującego go nagrania, ale pakuje manatki i postanawia zacząć nowe życie z czystą kartą. Zderzenie z rzeczywistością wielkiego miasta okazuje się jednak bolesne. 

Tajemnica Coca-Coli Materiały prasowe
Tajemnica Coca-ColiŹródło: Materiały prasowe

Rozdział po rozdziale przeżywamy wraz z głównym bohaterem gorzkie do przełknięcia porażki, śmiejemy się z jego wpadek oraz zazdrościmy gracji, z jaką się z nich wyplątuje. Zrządzenie losu sprawia, że Ray ląduje na stażu w redakcji pewnego czasopisma. Pod wpływem impulsu i desperacji, by awansować, obiecuje szefowej temat na pierwszą stronę sugerując, że jest w stanie dotrzeć do skrzętnie skrywanej receptury Coca-Coli. Jak daleko posunie się nęcony wizją sławy chłopak? Czy miłość zwycięży nad chciwością? O tym dowiecie się na kartach ,,Tajemnicy Coca-Coli”. 

d4hbvz0

Na zakończenie kilka recenzji:

"Nie raz, nie dwa, nie pięć, uśmiechałam się dzięki niej." (Rozchelstana_Owca)

"Książkę bardzo szybko się czyta, jest ciekawa i wciągająca. Autor ma niewybredne żarty, nieraz się z nich śmiałam." (Amandzia)

"Uważny czytelnik wyłuska z niej cenne rady, których nigdy w życiu za wiele. Bądźcie pierwsi i cieszcie się tajemną wiedzą." (Malgosialegn)

Z KODEM: WIRTUALNAPOLSKA na stronie www.tajemnicacocacoli.pl książka z autografem autora i darmową dostawą.

Informacja prasowa
d4hbvz0

Podziel się opinią

Share
d4hbvz0
d4hbvz0