Te firmy właśnie rekrutują. Dużo miejsc pracy

Szukasz ciekawej pracy w Wielkiej Brytanii, albo chcesz ją zmienić? Podpowiadamy, które firmy właśnie rekrutują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Te firmy właśnie rekrutują. Dużo miejsc pracy
(Creativemarc - Fotolia.com)

Szukasz ciekawej pracy w Wielkiej Brytanii, albo chcesz ją zmienić? Podpowiadamy, które firmy właśnie rekrutują.

Holland & Barret – sieć handlowa, sprzedająca witaminy, minerały i suplementy ziołowe. Firma otwiera nowe placówki i cały czas poszukuje menedżerów sklepów, kierowników, pracowników, sprzedawców.

Care UK – firma z branży zdrowotnej i socjalnej. Oferuje opiekę dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych. Poszukuje lekarzy, pielęgniarek, opiekunów, konsultantów, menedżerów, pracowników obsługi (sprzątacze, kucharze, recepcjoniści).

Marston’s PLC – browar i sieć pubów na terenie UK. Poszukują osób (także obcokrajowców) do pracy w pubach na terenie kraju.

UPS – firma kurierska. Zatrudni kierowców-kurierów. Szukają także osób do pracy w działach marketingu, sprzedaży oraz HR.

Spire Healthcare – firma zapewniająca prywatną opiekę zdrowotną, do której należy sieć kilkudziesięciu prywatnych szpitali. Poszukuje pracowników na różne stanowiska w praktycznie wszystkich oddziałach firmy.

Capita – oferuje usługi administracyjne, informatyczne i finansowe. Poszukuje specjalistów wszystkich branż, najchętniej informatyków.

Telefonica – dostawca usług telefonicznych i internetu, znana w Wlk. Brytanii jako O2. Oferuje etaty dla doradców i sprzedawców w salonach na terenie całego kraju.

Jak szukać pracy w Wielkiej Brytanii?

Jeszcze przed wyjazdem na Wyspy możemy skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa. Należy jednak sprawdzić, czy firma wpisana jest do polskiego rejestru agencji zatrudnienia i posiada certyfikat wydany przez marszałka danego województwa. Agencje pośrednictwa nie mogą pobierać opłat za pośrednictwo, jedynie za udokumentowane koszty związane ze skierowaniem do pracy na Wyspach.

Będąc już na Wyspach przysługuje nam swobodny dostęp do usług brytyjskich publicznych służb zatrudnienia - Jobcentre Plus. Sieć tych placówek znajduje się na terenie całej Wielkiej Brytanii i służą one pomocą osobom, które szukają zatrudnienia. Do punktów Jobcentre Plus można zgłosić się osobiście lub zadzwonić na specjalną linię Jobseeker Direct (845 606 0234) albo wejść na stronę internetową, gdzie są ogłoszenia (www.gov.uk/jobs-jobsearch).

Jeśli szukamy zatrudnienia na terenie UK poprzez niepubliczne agencje, trzeba pamiętać, że na Wyspach bezprawne jest pobieranie przez nie opłat za pomoc w znalezieniu zatrudnienia. Są agencje pobierające opłaty za szkolenie, koszty administracyjne lub badania lekarskie i przeważnie pokrywa je pracodawca, który jest klientem danej firmy.

W razie wątpliwości można skontaktować się z lokalnym urzędem pracy w celu sprawdzenia agencji. Część z nich jest zarejestrowana w Recruitment & Employment Confederation (REC) – stowarzyszeniu agencji rekrutacyjnych. Najlepiej zwrócić się do takiego stowarzyszenia (www.rec.uk.com) i poinformować, na znalezieniu jakiej pracy nam zależy. Otrzymamy wtedy listę agencji, które posiadają licencję Departamentu Pracy i Emerytur. Pracy można szukać w prasie (polskojęzycznej i brytyjskojęzycznej) i internecie. Najczęściej firmy ogłaszają się w portalach strefa.co.uk, polishexpress.co.uk, monster.co.uk, jobsite.co.uk, workthing.com, britishjobs.net, topjobs.co.uk, jobsin.co.uk.

opr. bor /AK/WP.PL

**Sprawdź oferty pracy w Wielkiej Brytanii!**

Polub WP Finanse