Trwa ładowanie...
d4ef6r8

Trybunał nic nie wie o OFE

"Puls Biznesu" pisze, że Trybunał Konstytucyjny wbrew słowom prezydenta nie otrzymał jeszcze do rozpatrzenia ustawy o OFE. Gazeta przypomina, że gdy Bronisław Komorowski podpisywał ustawę, przewidującą przejęcie przez państwo części oszczędności emerytalnych, zapowiedział, że skieruje ją równocześnie do Trybunału Konstytucyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trybunał nic nie wie o OFE
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d4ef6r8

Ministrowie prezydenta tłumaczyli, że istnieje kilka wątpliwości konstytucyjnych związanych z ustawą. Między innymi kwestia własności aktywów zgromadzonych przez OFE - czy należą one do obywateli czy do państwa. "Puls Biznesu" dodaje, że w połowie stycznia prezydent mówił, że "skierował ustawę o OFE w trybie następczym". Jednak jak sprawdziła gazeta, do Trybunału wniosek prezydenta nie wpłynął. Z kolei Kancelaria Prezydenta przekazała, że o terminie, w którym prezydent to zrobi, poinformuje na swojej stronie internetowej. Jednocześnie prezydenccy urzędnicy podkreślili, że głowa państwa nie jest zobowiązana żadnym terminem do przesłania wniosku do Trybunału.

Gazeta pisze, że im później prezydent wniosek prześle, tym większe prawdopodobieństwo rozstrzygnięcia sporu konstytucyjnego po myśli rządu. Sędziowie bowiem będą musieli wziąć pod uwagę również konsekwencje i koszty ewentualnego uchylenia już wprowadzonych zmian.

Podziel się opinią

Share

d4ef6r8

d4ef6r8
d4ef6r8