Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
szkoła
Artykuł Sponsorowany
22-09-2022 15:29
Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie szkolne dziecka - 9 powodów, dla których warto

Pójście dziecka do szkoły jest ważnym wydarzeniem nie tylko w jego życiu, ale również życiu każdego rodzica. Chcemy, by nasza pociecha czuła się w szkole dobrze, nie tylko pod względem relacji z nauczycielami i znajomymi. Zależy nam również na bezpieczeństwie naszego dziecka. Oto 9 powodów, dla których warto pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu szkolnym

Dziewczynka skacząca przez skakankę trzymaną przez inne dzieciDziewczynka skacząca przez skakankę trzymaną przez inne dzieciŹródło: materiały partnera
d2449y5

1. Ilość wypadków w szkole

W związku z pandemią i nauczaniem zdalnym, ilość wypadków na terenie szkoły nieco zmalała. Gdy spojrzymy jednak na statystyki z poprzednich lat, liczby bywają zatrważające. W latach 2011 – 2016 ilość wypadków na terenie szkoły wynosiła około 65 - 70 tysięcy.

Najczęstszymi przyczynami tego typu zdarzeń w szkole są proste czynniki związane z młodym wiekiem: nieuwaga wynikająca z rozkojarzenia, nieumyślne działania innych dzieci, ale także pobicia. W czasach szkolnych niektórzy traktują przepychanki jako nieszkodliwe zabawy. Rozkład sił, u rozwijających się osób, bywa jednak nierówny. Często więc, podczas bójek, dochodzi do prawdziwych dramatów.

Wśród innych przyczyn wypadków należy wymienić elementy, które nie są już związane z brakiem wyobraźni u młodych osób. Są to, między innymi, takie czynniki jak: zły stan techniczny obiektów, nieodpowiednia organizacja zajęć, brak dostatecznego dozoru, brak przestrzegania przepisów BHP.

d2449y5

2. Najczęstsze urazy

W szkole najczęściej dochodzi do takich urazów jak: zwichnięcia i skręcenia, złamania, stłuczenia i zmiażdżenia, rany, urazy wewnętrzne, oparzenia, utrata części ciała, zatrucia. Oczywiście nie każdy wypadek kończy się szpitalem. W niektórych przypadkach wystarczy podstawowa pomoc medyczna i czas na zagojenie się urazu. Inne przypadki wymagają hospitalizacji, unieruchomienia na dłuższy czas, operacji lub zabiegu, a w dalszej konsekwencji rehabilitacji.

3. Odszkodowanie 

Jeśli zdarzy się wypadek, w którym dziecko dozna urazu, możemy niemal od razu liczyć na odszkodowanie. Jego wysokość znana jest od samego początku. Proste przeliczenia znajdziemy w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Kwota jaką otrzymamy, zależy od rodzaju wybranego przez nas pakietu.

4. Ochrona 24 godziny na dobę, nie tylko w szkole 

Dziewczynka na plaży siedząca na plecach u Taty, trzymająca latawiec materiały partnera
Dziewczynka na plaży siedząca na plecach u Taty, trzymająca latawiec Źródło: materiały partnera

Prywatne ubezpieczenie szkolne obejmuje dziecko nie tylko w szkole, ale też w drodze do niej i z niej, a także w domu, na placu zabaw, na wycieczce szkolnej, w tym również na wyjazdach w Polsce i za granicą. Dziecko chronione jest przez całą dobę i przez cały rok, nie tylko szkolny. W czasie wakacji również mogą się zdarzyć różne wypadki.

d2449y5

5. Różne pakiety do wyboru 

Osoba zainteresowana ubezpieczeniem ma do wyboru różne pakiety, które w praktyce oferują różne poziomy odszkodowań. Przykładowo: odszkodowanie za złamanie w pakiecie Standard wynosi 600 zł, w Optimum 700 zł, a w Premium 1000 zł. Z kolei świadczenie za oparzenia występuje w pakietach Optimum i Premium. W tym pierwszym można liczyć na 3000 zł, natomiast w drugim aż 6000 zł. Świadczenie za groźne urazy oferowane jest wyłącznie w ramach pakietu Premium. Wynosi ono do 10000 zł.

6. Wiesz, co kupujesz 

Teoretycznie szkoły, żeby się zabezpieczyć, same nawiązują umowy z ubezpieczalniami i proponują rodzicom ubezpieczenia. Nie do końca i nie zawsze jest jasne dla rodzica, co takie ubezpieczenie obejmuje i z czym się ono wiąże. Dlatego decydując się na własne, prywatne ubezpieczenie, nie tylko wzmacniamy ochronę, co w ogóle zapewniamy sobie określony, indywidualny pakiet, w którym od początku wiadomo, jaki obejmuje zakres i który możemy dostosować do naszych potrzeb.

7. Nawet najmłodsze dzieci 

Indywidualne ubezpieczenie NNW (czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków) oferowane przez ubezpieczycieli może chronić nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale nawet od dnia urodzenia. Jeśli więc chcemy ubezpieczyć naszą pociechę jeszcze na etapie przedszkolnym – możemy to zrobić.

8. Szybka pomoc 

Tego typu ubezpieczenia zostały przemyślane tak, by wiązały się z jak najmniejszą biurokracją. Wystarczy zgłosić się do ubezpieczyciela z odpowiednimi dokumentami, a niemal natychmiast dostaniemy odszkodowanie.

9. Wizyta lekarza w domu, rehabilitacja, opieka domowa 

Dziewczynka siedząca na kolanach u mamy, przybijająca piątkę lekarzowi po wizycie domowej materiały partnera
Dziewczynka siedząca na kolanach u mamy, przybijająca piątkę lekarzowi po wizycie domowej Źródło: materiały partnera

Dobre ubezpieczenie to jednak nie tylko gwarancja odszkodowania. To również możliwość pozyskania szerokiego wsparcia przy relatywnie niskim koszcie.

d2449y5

Wśród opcji znajduje się pomoc na bardzo różnych poziomach. Na przykład: wizyty u lekarza i wizyty domowe, wizyty u lekarzy specjalistów, ale także nawet pomoc domowa, opieka nad dzieckiem po hospitalizacji, gdy jesteśmy w pracy, zajęcie się domem pod naszą nieobecność.

Niektóre warianty obejmują nawet zrobienie zakupów, dostarczenie leków, transport, zaopiekowanie się zwierzętami, czy sprzątanie. Wydawać by się mogło, że to zupełnie zbędne, ale wyobraźmy sobie sytuacje, w której nasze dziecko doznaje poważnego urazu, wymagającego długotrwałej zmiany naszych codziennych przyzwyczajeń. Nie zawsze będziemy mogli zwolnić się z pracy, a jeśli już to na pewno nie na zbyt długo. Nie zawsze też będziemy mogli osobiście zawieźć do lekarza i spędzić w klinice cały dzień.

Artykuł sponsorowany
d2449y5
d2449y5