ycipk-229bu3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Waluty

UBS podniósł prognozę wzrostu PKB dla Polski

Szwajcarski bank inwestycyjny UBS podniósł prognozę wzrostu PKB dla Polski za 2010 r. do 3,0 proc. z 2,6 proc. W 2011 r. UBS spodziewa się przyspieszenia do 3,9 proc., głównie w reakcji na wydatki na inwestycje i poprawę globalnej koniunktury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UBS podniósł prognozę wzrostu PKB dla Polski
(Jupiterimages)
ycipk-229bu3

"Ostatnie zachęcające tendencje na rynku pracy, stosunkowo zdrowy system bankowy i napływ środków unijnych (zwiększających nakłady na inwestycje publiczne) powinny okazać się wsparciem dla ożywienia" - napisali w opublikowanych w piątek prognozach na II kwartał tego roku.

"Ponieważ zapasy nie będą hamulcem dla produkcji w 2010 r., to popyt wewnętrzny będzie głównym źródłem siły polskiej gospodarki. W reakcji na spodziewany niższy popyt na import w eurostrefie, zmniejszyliśmy nieznacznie wkład polskiego eksportu do PKB w 2010 r." - zaznaczyli.

Zamiast dwóch zwyżek podstawowych stóp procentowych o 25 pkt bazowych każda, bank oczekuje obecnie tylko jednej w IV kwartale 2010 r. Tym samym główna stopa procentowa na koniec tego roku sięgnęłaby 3,75 proc. wobec 3,5 proc. obecnie. W 2011 r. analitycy przewidują łączne zwyżki stóp o 75 pkt bazowych.

ycipk-229bu3

UBS dostrzega pole do umocnienia się złotego do 3,60 za euro do końca 2010 r. Bank uznaje zarazem, iż kluczowym elementem powstrzymania przyrostu publicznego długu i finansowania budżetu będzie przychód osiągnięty z prywatyzacji.

Polub WP Finanse
ycipk-229bu3
ycipk-229bu3
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-229bu3