ycipk-1egdpw

Więcej pieniędzy dla bezrobotnych

Powiatowe urzędy pracy dostaną w tym roku dodatkowe pieniądze. Skorzystają na tym przede wszystkim bezrobotni. Z dodatkowych pieniędzy urzędy opłacą dodatkowe staże, szkolenia, a także popularne dotacje na własny biznes pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Więcej pieniędzy dla bezrobotnych
(AFP)
ycipk-1egdpw

Powiatowe urzędy pracy dostaną w tym roku dodatkowe pieniądze na aktywizacje zawodową bezrobotnych. Z dodatkowych pieniędzy urzędy opłacą dodatkowe staże, szkolenia, a także popularne dotacje na własny biznes - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Urzędy pracy otrzymają dodatkowe 464 mln zł na opłacenie aktywnych form pomocy bezrobotnym dzięki przesunięciu środków w ramach Funduszu Pracy. Taka zmiana wykorzystania funduszy wynika z braku zainteresowania tymi formami pomocy - pisze dziennik.

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak podkreśla na łamach gazety, że z tych dodatkowych pieniędzy mogą być opłacone na przykład staże, szkolenia, refundacje dla firm czy dotacje na biznes.

ycipk-1egdpw

Zdaniem gazety dyrektorzy urzędów pracy mogą występować w ciągu roku również o dodatkowe środki na aktywizację z rezerwy ministra pracy i polityki społecznej. W tym roku wyniesie ona 164 miliony złotych.

Dzień prac społecznych dla bezrobotnych »

Jolanta Fedak zapowiada, że będzie także starać się, aby dyrektorzy powiatowych urzędów pracy dostali dodatkowe pieniądze z nadwyżki, jaka zgromadziła się w Funduszu Pracy. Chciałaby w ten sposób uzyskać półtora miliarda złotych.

Gazeta podkreśla, że zgodnie z budżetu na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu ma zostać przeznaczone zaledwie 3,2 miliarda złotych. W ubiegłym roku było to ponad 7 miliardów.

ycipk-1egdpw
Polub WP Finanse
ycipk-1egdpw
ycipk-1egdpw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1egdpw