Trwa ładowanie...
ycipk-1pc0om

Wielkie czystki w Canal+! Znikają "n" i Cyfra+

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, Cyfra+ i "n" znikają właśnie z polskiego z rynku. W ich miejsce powołano spółkę "nc+". W piątek 4 stycznia pod nóż poszli wszyscy dyrektorzy z Canal+, w tym kanałów tematycznych firmowanych przez francuską telewizję. Pracę straciła też Beata Ryczkowska, dyrektor programowa Cyfry+.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkie czystki w Canal+! Znikają "n" i Cyfra+
(WP.PL)
ycipk-1pc0om

Od początku grudnia na branżowych forach internetowych pojawiają się nowe informacje dotyczące platformy satelitarnej "nc+". Teraz hitem jest rzekome oficjalne logo nowej platformy, które podobno wygląda tak:

Czy tak będzie wyglądać nowe logo "nc+"? (fot. media2.pl)
Podziel się

Nowy znak handlowy zaprezentowano podczas spotkania z pracownikami w dniu zakończenia transakcji między Grupami Canal+, TVN oraz ITI. Do publicznego obiegu trafił on za sprawą... świątecznych kartek spółki Canal+ Cyfrowy.

ycipk-1pc0om

Transakcję połączenia platform "n" i Cyfra Plus oraz drugą transakcję polegającą na wykupieniu od ITI przez Canal Plus Cyfrowy za 277 mln euro 40 proc. udziałów w N-Vision, który pośrednio ma 52,45 proc. udziałów w kapitale TVN zamknięto pod koniec listopada. Z komunikatu wynika, że prezesem powstałej z połączenia platform "n" i Cyfra Plus spółki "nc+" została Julien Verley, a nie jak wcześniej zapowiadano prezes TVN Markus Tellenbach.

W grudniu ubiegłego roku TVN wraz z ITI zawarły umowy ustanawiające strategiczne partnerstwo z Grupą Canal Plus i połączenie działalności ITI Neovision, operatora platformy "n" i Canal Plus Cyfrowy, operatora platformy "Cyfra Plus".

Głównym zobowiązaniem TVN w ramach zawartej Umowy Wspólnej Działalności jest wniesienie pośrednio lub bezpośrednio całego udziału w "n". Grupa Canal Plus zobligowała się do pośredniego lub bezpośredniego przekazania wszystkich udziałów w Cyfrze Plus. TVN w nowej platformie "nc+" będzie posiadał 32 proc. udziałów, Grupa Canal Plus - 51 proc. udziałów, a pozostałe 17 proc. będzie kontrolować UPC.

Dodatkowo zgodnie z zawartym porozumieniem Canal Plus ma również opcję kupna pakietu 32 proc. akcji "nc+" posiadanych przez TVN po ich wartości rynkowej w okresie trzech miesięcy od dnia 30 listopada 2015 oraz 30 listopada 2016 r.

ycipk-1pc0om

TVN w komunikacie dodał, że w wyniku zamknięcia transakcji w sprawozdaniu finansowym za IV kw. i cały 2012 rok zaksięguje niegotówkowy zysk z transakcji. Jego wysokość zostanie podana po zakończeniu procesu wyceny pakietu 32 proc. akcji "nc+" i ogłoszeniu przez spółkę jej wyniku finansowego za rok obrotowy 2012.

Wcześniej TVN zapowiadała, że niegotówkowy zysk na transakcji połączenia platform "n" i Cyfry Plus wyniesie około 700 mln zł. TVN informowała wówczas, że zysk wynika z różnicy pomiędzy skonsolidowaną wartością księgową netto "n", a wartością przejmowanych 32 proc. udziałów w nc+, która została oszacowana na poziomie ok. 1,9 mld zł.

Według zapowiedzi TVN zysk EBITDA spółki "nc+" powinien w 2015 roku przekroczyć ostrożnie szacowany poziom 550 mln zł, a dodatkowo na podstawie umowy jej akcjonariuszy, będzie ona zobowiązana do wypłaty 75 proc. zysku netto w postaci dywidendy.

W ramach całej transakcji Canal Plus kupiła również od Grupy ITI za ok. 277 mln euro 40 proc. udziałów w N-Vision - spółce, która pośrednio posiada 52,45 proc. udziałów w TVN. Canal Plus i ITI podpisały umowę akcjonariuszy zapewniającą Canal Plus potencjalną ścieżkę przejęcia pełnej kontroli nad N-Vision w 3 lub 4 roku po zamknięciu transakcji.

ycipk-1pc0om

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1pc0om

ycipk-1pc0om
ycipk-1pc0om