Trwa ładowanie...
wp.pl

Wirtualna Polska i o2 razem - nowy lider Internetu na polskim rynku

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączenie jej z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska - lidera w segmencie portali horyzontalnych w Polsce. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł.

Share
Wirtualna Polska i o2 razem - nowy lider Internetu na polskim rynku
Źródło: WP.PL
dbac1a3

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail.

- o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A.

Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital uważa, że polski rynek internetowy daje ogromne możliwości konsolidacyjne:
- Wierzymy, że dzięki połączeniu o2 i Wirtualnej Polski stworzymy gracza numer jeden w Polsce. Obserwujemy rynek internetowy, nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Będziemy szukać kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory - mówi Krawczyk i dodaje:
- W tym roku mija osiemnaście lat od powstania Wirtualnej Polski. Połączenie z o2 otwiera zupełnie nowy rozdział w historii serwisu, który już teraz jest numerem jeden pod względem liczby użytkowników kont email. Zamierzamy dobrze wykorzystać ten moment, by osiągnąć tę samą pozycję w następnych kategoriach.

dbac1a3

Połączenie obu portali oznacza powrót Wirtualnej Polski na pozycję lidera wśród portali internetowych w Polsce. Grzegorz Tomasiak, Prezes Zarządu Wirtualnej Polski nie ma wątpliwości, że właśnie tutaj jest miejsce dla ikony polskiego Internetu:
- Konsolidacja z o2 otwiera nowe perspektywy przed Wirtualną Polską - pierwszym polskim portalem. Łączymy nasze kompetencje i potencjały, produkty oraz możliwości reklamowe - wszystko to jest gwarancją dynamicznego rozwoju Grupy. Wirtualna Polska to lider sektora mobile i komunikacji elektronicznej. Zajmujemy pierwsze miejsce m.in. w tak ważnej dla wydawcy kategorii, jak informacje i publicystyka - mówi Prezes Tomasiak.

Z tego, że Wirtualna Polska ma tak dynamiczne plany rozwoju cieszy się również dotychczasowy właściciel portalu:
- Zależało nam na tym, by wybrać partnera oferującego nie tylko najlepsze warunki transakcji, ale też gwarantującego rozwój Wirtualnej Polski. Wybraliśmy fundusz private equity Innova Capital, który finansuje przejęcie WP i połączenie jej z Grupą o2. Powstanie firma, która zostanie liderem w segmencie portali horyzontalnych w Polsce. Jestem więc spokojny o przyszłość Wirtualnej Polski - powiedział Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

dbac1a3

Podziel się opinią

Share
dbac1a3
dbac1a3