Trwa ładowanie...
dvc1z60

Władze muszą zniszczyć 200 tys. paszportów. Bo pomylili obrazki

Na tajwańskich dokumentach pojawiło się amerykańskie lotnisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze muszą zniszczyć 200 tys. paszportów. Bo pomylili obrazki
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Joe Ravi)
dvc1z60

*Na nowych paszportach miało się znaleźć lotnisko Taoyuan. *Projektanci jednak pomylili się i w tajwańskich dokumentach widzimy zarys międzynarodowego portu lotniczego Dulles w Waszyngtonie (widoczne na zdjęciu powyżej).

   Mat. prasowe
(Mat. prasowe)

Pomyłkę zauważyli internauci. Najpierw wskazał ją jeden z użytkowników Facebooka, a następnie krążyć w sieci zaczęło zdjęcie z podpisem "51 stan Ameryki". Rozprzestrzeniało się wirusowo przede wszystkim na chińskiej platformie mikroblogowej Weibo.

dvc1z60

Ministerstwo Spraw Zagranicznych początkowo zaprzeczało. Urzędnicy twierdzili, że na paszportach na pewno widnieje tajwański obiekt - czytamy w "The Daily Telegraph". Później jednak przyznali się do błędu. Zapowiedzieli, że już 285 paszportów zostało wydanych i ich właściciele będą musieli je zwrócić. Dodatkowo trzeba zniszczyć około 200 tysięcy niewydanych jeszcze dokumentów.

Zobacz także: Kontrowersyjny projekt nowego paszportu

Lotniska są do siebie bardzo podobne. Terminal Taoyuan, którego budowę ukończono w 1979 roku, był wzorowany na bryle waszyngtońskiego portu lotniczego. Oba lotniska obsługują ogromną liczbę pasażerów rocznie. W przypadku Taoyuan jest to 38 milionów, a Dulles 30 milionów.

dvc1z60

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

dvc1z60

Podziel się opinią

Share
dvc1z60
dvc1z60