Trwa ładowanie...

Władze muszą zniszczyć 200 tys. paszportów. Bo pomylili obrazki

Na tajwańskich dokumentach pojawiło się amerykańskie lotnisko.

Share
Władze muszą zniszczyć 200 tys. paszportów. Bo pomylili obrazkiŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Joe Ravi
d1fvbs8

*Na nowych paszportach miało się znaleźć lotnisko Taoyuan. *Projektanci jednak pomylili się i w tajwańskich dokumentach widzimy zarys międzynarodowego portu lotniczego Dulles w Waszyngtonie (widoczne na zdjęciu powyżej).

Mat. prasowe
Źródło: Mat. prasowe

Pomyłkę zauważyli internauci. Najpierw wskazał ją jeden z użytkowników Facebooka, a następnie krążyć w sieci zaczęło zdjęcie z podpisem "51 stan Ameryki". Rozprzestrzeniało się wirusowo przede wszystkim na chińskiej platformie mikroblogowej Weibo.

d1fvbs8

Ministerstwo Spraw Zagranicznych początkowo zaprzeczało. Urzędnicy twierdzili, że na paszportach na pewno widnieje tajwański obiekt - czytamy w "The Daily Telegraph". Później jednak przyznali się do błędu. Zapowiedzieli, że już 285 paszportów zostało wydanych i ich właściciele będą musieli je zwrócić. Dodatkowo trzeba zniszczyć około 200 tysięcy niewydanych jeszcze dokumentów.

Zobacz także: Kontrowersyjny projekt nowego paszportu

Lotniska są do siebie bardzo podobne. Terminal Taoyuan, którego budowę ukończono w 1979 roku, był wzorowany na bryle waszyngtońskiego portu lotniczego. Oba lotniska obsługują ogromną liczbę pasażerów rocznie. W przypadku Taoyuan jest to 38 milionów, a Dulles 30 milionów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d1fvbs8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fvbs8
d1fvbs8