Trwa ładowanie...

Wystartowała loteria na zieloną kartę. Polacy mogą brać udział

Rozpoczęła się loteria na amerykańską zieloną kartę. Najprostszy sposób na zdobycie dokumentu, zapewniającego legalny pobyt i pozwolenie na pracę w USA, to także okazja dla Polaków, który marzą o życiu w tym kraju. Teraz to marzenie może się spełnić, ale o tym, kto dostanie wizę zdecyduje przypadek.

Wystartowała loteria na zieloną kartę. Polacy mogą brać udziałŹródło: Shutterstock.com, fot: Nuangthong
d1ggyy6
d1ggyy6

Wnioski można składać do 7 listopada br. (do godz. 18 czasu polskiego). Uczestnicy muszą wysyłać swoje zgłoszenia do programu loterii wizowej DV-2019 poprzez stronę www.dvlottery.state.gov.

W ramach programu loterii wizowej DV co roku wydawane jest 55 tys. wiz na pobyt stały osobom pochodzącym z krajów o niskim wskaźniku imigracji do Stanów Zjednoczonych. Osoby, które mają prawo ubiegać się o wizy loteryjne, wyłaniane są w drodze losowania. "Szczęście jest tu najważniejszym czynnikiem" - czytamy na oficjalnej stronie loterii.

Wizy rozdzielane są między sześć regionów geograficznych w oparciu o wskaźnik imigracji z ostatnich pięciu lat, przy czym regionom, z których pochodzi mniej imigrantów przydziela się więcej wiz. Z powodu dużej liczby Polaków imigrujących do Stanów Zjednoczonych Polska przez sześć lat była wykluczona z loterii, ale w 2013 r. wróciła na listę.

d1ggyy6

Amerykańska Ambasada w Warszawie przypomina, że fakt zostania wylosowanym w loterii wizowej DV nie zapewnia automatycznie otrzymania wizy imigracyjnej czy zielonej karty. Wszystkie osoby starające się o wizę imigracyjną muszą spełniać wymogi programu DV oraz prawa imigracyjnego Stanów Zjednoczonych. Warunki konieczne to: min. średnie wykształcenie 2-letnie doświadczenie zawodowe. Do złożenia dokumentu potrzebne jest aktualne zdjęcie w formacie cyfrowym. Co ciekawe, zgłoszenie nie wymaga żadnych opłat.

Wyniki loterii będą dostępne w internecie od 1 maja 2018 r. Jak podało Polskie Radio, nie wiadomo, czy loteria będzie odbywać się w kolejnych latach, bo administracja Donalda Trumpa jest przeciwna przyznawania w taki sposób zielonych kart.

Politycy PiS o wizach do USA:

d1ggyy6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ggyy6