WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
tvn cnbc

Z końcem roku TVN CNBC zakończy emisję pod dotychczasową nazwą

Z końcem roku kanał biznesowy TVN CNBC zakończy emisję pod dotychczasową nazwą - poinformował PAP rzecznik TVN Karol Smoląg. W miejsce TVN CNBC będzie nadawany kanał rozszerzony o wiadomości pozabiznesowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z końcem roku TVN CNBC zakończy emisję pod dotychczasową nazwą
(autor: Adam Kliczek / Wikipedia, licencja: CC BY-SA 3.0)
WP

Według Smoląga nowym szefem stacji został Adam Pieczyński. Oznacza to, że kanałem nie kieruje już Roman Młodkowski.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała ramówka programu pod nową nazwą. Z komunikatu w tej sprawie wynika jedynie, że TVN podjął decyzję o rozszerzeniu zakresu informacji nadawanych przez TVN CNBC o wiadomości pozabiznesowe.

- Prowadzimy z CNBC rozmowy na temat tego, jak najlepiej odpowiadać na potrzeby widzów TVN zainteresowanych informacjami ekonomicznymi i biznesowymi - podkreślił rzecznik prasowy spółki. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy stacja rezygnuje z nazwy CNBC, aby zaoszczędzić na opłatach licencyjnych.

WP

Według serwisu wirtualnemedia.pl oprócz Młodkowskiego wypowiedzenia otrzymali także m.in. zastępca redaktora naczelnego TVN CNBC Beata Chądzyńska, szef zespołu reporterów i prowadzący "Dzień na rynkach" Mikołaj Kunica i szef zespołu redaktorów Radosław Wróblewski.

TVN CNBC jest polską wersją amerykańskiej sieci kanałów informacyjnych o tematyce ekonomicznej CNBC. Grupa ITI uruchomiła tę stację we współpracy z CNBC Europe w 2007 r. Dało to możliwość korzystania z materiałów CNBC Europe, a także łączenia na żywo z centrami CNBC na świecie.

Na antenie stacji TVN CNBC można zobaczyć m.in. relacje z sytuacji na rynkach, pasma poświęcone giełdzie i rynkom walutowym.

Kanał osiągnął rentowność w 2010 r. Potem TVN nie ujawniała wyników finansowych stacji.

WP

Według badania Nielsen Audience Measurement udział w rynku stacji w 2012 r. wyniósł 0,06 proc. Kanał konkurencyjny TV Biznes (od 18 lutego br. pod nazwą Polsat Biznes) osiągnął 0,03 proc.

Polub WP Finanse
WP
WP