Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Zalety leasingu samochodowego jak abonament

Mali i średni przedsiębiorcy wraz z rozwojem firmy mogą borykać się z problemem zakupu auta lub większej liczby aut, który mógłby stanowić spory jednorazowy wydatek. Rozwiązania finansowe takie jak klasyczny leasing są pewnym, ale czasem niedostatecznym rozwiązaniem, gdy ich raty są zbyt wysokie. Pytanie, czy rzeczywiście muszą takie być. Na rynku finansowym są produkty charakteryzujące się niskimi opłatami miesięcznymi.

Share
 Źródło: materiały partnera
dv8cf5g

VW FS ma w swojej ofercie tzw. leasing samochodu jak abonament, który ułatwia sfinansowanie nowych firmowych pojazdów marki Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Volkswagen Samochody Dostawcze i CUPRA, ponieważ jego raty są konkurencyjne w porównaniu z opłatami w przypadku tradycyjnego finansowania tego typu. Jak to możliwe? Na raty rozkładana jest jedynie prognozowana utrata wartości samochodu, a nie pełna jego wartość z dnia zakupu, która oczywiście jest wyższa. Kalkulacja leasingu samochodu, której możesz dokonać samodzielnie dzięki przydatnemu narzędziu, jakim jest kalkulator leasingu dostępny online, pokaże, jak będzie wyglądać Twoja rata.

Ma na nią wpływ kilka parametrów, które dobierasz w zależności od tego, czego akurat w danej chwili potrzebujesz, a także jakie masz możliwości, np. czy posiadasz i chcesz inwestować jakiekolwiek środki w auto. Musisz wiedzieć, że zmiana parametrów wpływa na Twoją ratę. Co musisz zaznaczyć na skali kalkulatora przygotowanego przez VW FS, jeśli zdecydujesz się na leasing jak abonament? Po pierwsze wysokość opłaty wstępnej, po drugie liczbę miesięcy leasingowania, a po trzecie szacunkowy roczny przebieg Twojego firmowego samochodu. Na podstawie tych parametrów ukaże się kwota miesięcznej opłaty. Gdy chcesz zmniejszyć ją jeszcze bardziej, zdecyduj się na opłatę wstępną. Natomiast większy limit kilometrów zwiększy także miesięczną ratę. Jedno jednak jest pewne. Finansowanie jak abonament pozwala za tę samą kwotę raty użytkować droższy lub lepiej wyposażony samochód lub przy zwiększonej opłacie miesięcznej jeździć lepszym modelem.

Właścicieli firm może zainteresować nie tylko przyjazna kalkulacja leasingu samochodu, ale także brak konieczności jego wykupu po upływie czasu umowy. Wówczas możesz po prostu zwrócić pojazd do dealera i zakończyć zobowiązanie wobec banku. Rzecz jasna istnieje możliwość wybrania od razu nowszego modelu i podpisania nowej umowy leasingu na samochód jak abonament. Jeśli zaś Twoje auta będą spełniały swoją rolę i zechcesz zatrzymać je w firmie dłużej, możesz je wykupić i w dalszym ciągu użytkować.

dv8cf5g

Rozwiązania jak abonament są bardziej elastyczne niż klasyczne formy finansowania, które zakładają jedynie wykupienie samochodu jako sposób zakończenia umowy. Trzeba wówczas samodzielnie odsprzedawać auta, na co nie każdy ma siły i czas. VW FS załatwia to za Ciebie, gdy decydujesz się na zwrot samochodu do salonu. Dzięki temu Ty możesz zająć się rozwijaniem biznesu, oczywiście użytkując nowe auta.

Artykuł sponsorowany
dv8cf5g
dv8cf5g
dv8cf5g