Trwa ładowanie...
ycipk-4g03wt
ycipk-4g03wt
Gospodarka

ZE PAK rozważa sprzedaż aktywów związanych z kopalnią i elektrownią w Adamowie

Warszawa, 26.04.2017 (ISBnews) - Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK) rozważa możliwość sprzedaży aktywów związanych z kopalnią i elektrownią w Adamowie, w ramach przeglądu opcji strategicznych, podała spółka. Przedmiotem potencjalnej transakcji może być spółka PAK KWB Adamów oraz wyodrębniona część przedsiębiorstwa związana z Elektrownią Adamów. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4g03wt

"Elektrownia Adamów składa się z 5 bloków energetycznych o łącznej mocy 600 MWe, przystosowanych do produkcji energii z węgla brunatnego. Elektrownia objęta jest mechanizmem derogacyjnym ograniczonego odstępstwa wynikającego z Dyrektywy IED w sprawie emisji przemysłowych, uzyskała prawo do funkcjonowania z obecnymi standardami emisji przez okres 17,5 tysiąca godzin, liczonych od 1 stycznia 2016 roku. Oznacza to, że w przypadku nieprzerwanej pracy w styczniu 2018 roku elektrownia zostanie wyłączona z eksploatacji" - czytamy w komunikacie.

Spółka przypomina, że PAK KWB Adamów wydobywa obecnie węgiel na potrzeby Elektrowni Adamów.

"Spółka uzależnia przeprowadzenie transakcji od zainteresowania oraz warunków oferowanych przez potencjalnie zainteresowane strony. Szczegółowe warunki, zakres oraz struktura transakcji zostaną ustalone w procesie negocjacji" - czytamy dalej.

ycipk-4g03wt

Jednocześnie spółka podkreśliła, że przeprowadzenie potencjalnej transakcji będzie poprzedzone uzyskaniem wszelkich wymaganych prawem oraz statutem zgód.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Aktywa wytwórcze Grupy obejmują cztery elektrownie opalane węglem brunatnym (Pątnów II, Pątnów I, Adamów i Konin) oraz blok opalany biomasą. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.

(ISBnews)

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4g03wt

ycipk-4g03wt
ycipk-4g03wt