Edukacja w Polsce. Gimnazjalna kontrreformacja PiS

Likwidacja gimnazjów i profilowania w liceach oraz wprowadzenie czteroletniego nauczania początkowego - to propozycje PiS na zmianę systemu oświaty po objęciu władzy, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Edukacja w Polsce. Gimnazjalna kontrreformacja PiS
Źródło zdjęć: © WP.PL | LL28/iStockphoto

03.09.2015 | aktual.: 03.09.2015 10:16

Likwidacja gimnazjów i profilowania w liceach oraz wprowadzenie czteroletniego nauczania początkowego - to propozycje PiS na zmianę systemu oświaty po objęciu władzy.

Głównym celem zmian jest powrót do liceum czteroletniego i przywrócenie edukacji powszechnej (a więc zlikwidowanie możliwości wyboru przez ucznia profilu kształcenia) pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Aby to osiągnąć miałby zostać wprowadzony model "trzy razy cztery". Do czwartej klasy włącznie przedłużono by wychowanie wczesnoszkolne. Kolejny - również czteroletni etap - zaczynałby się w piątej i kończył w ósmej klasie. Następnie uczniowie przechodziliby do czteroletniego liceum.

Jeśli PiS obejmie władzę, to cyklem "trzy razy cztery" prawdopodobnie zostanie objęty rocznik, który rozpocznie edukację we wrześniu 2017 r., twierdzi "DGP".

Zobacz także: Własny biznes lub wyjazd za granicę. Uczniowie szkół średnich z optymizmem patrzą w przyszłość

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)