Trwa ładowanie...
d4k04pa

Eurojackpot

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Eurojackpot to organizowana dla osiemnastu państw europejskich (w tym dla Polski) loteria, w której można wygrać do 90 mln euro. Gra polega na odgadnięciu pięciu zwykłych i dwóch specjalnych numerów.

Co to jest Eurojackpot?

Eurojackpot jest loterią, w której uczestniczyć mogą osoby, znajdujące się w jednym z osiemnastu krajów Europy. Najniższa wygrana to 10 mln euro, a szanse na trafienie nagrody pierwszego stopnia wynoszą 1:95 344 200. Do wyboru jest aż dwanaście kategorii. Koszt jednego zakładu to 12,50 zł.

Pomysł na stworzenie Eurojackpota pojawił się w 2006 r., a zrealizowany został w 2012 r., po tym jak organizatorzy konkursów z Niemiec, Danii, Finlandii, Słowenii, Holandii i Włoch zgodzili się współpracować nad międzynarodowym projektem. Powodem powołania do życia tej marki było wykreowanie konkurencji dla popularnej loterii EuroMillions, gdzie koszt losów jest wyższy, a szansa na wygraną niższa niż w Eurojackpot.

Z czasem do gry przystąpiło więcej państw, a wśród nich: Chorwacja, Czechy, Estonia Hiszpania (jedyny kraj, który ma dostęp zarówno do Eurojackpota, jak i Euromillions), Islandia, Litwa, Łotwa, Norwegia, Słowacja, Szwecja, Węgry oraz Polska. Nasz kraj dołączył jako ostatni, we wrześniu 2017 r. Dostęp do Eurojackpota mają wszystkie pełnoletnie osoby, które znajdują się w wymienionych krajach, niezależnie od obywatelstwa.

Jak grać w Eurojackpot?

Zasady Eurojackpota polegają na wykupieniu kuponu o wartości 10 zł. Można to zrobić w jednej z tysięcy kolektur w Polsce lub przez internet. Następnie należy wytypować pięć z pięćdziesięciu liczb podstawowych (Eurojackpot) oraz dwie ze specjalnych (Euronumery). Zakres tych ostatnich to od 1 do 10.

Pula nagród w Eurojackpot jest podzielona na dwanaście kategorii i może osiągnąć wartość od 10 do 90 mln euro, w zależności od tego, czy komuś uda się odgadnąć daną kombinację liczb. Szanse na główną wygraną w Eurojackpot to 1 do 95 344 200. Losowanie odbywa się w każdy piątek w Helsinkach. Transmisja jest dostępna w internecie. Online publikowane są również wyniki Eurojackpot.

d4k04pa

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k04pa
d4k04pa
d4k04pa
d4k04pa