Puławy ul. Księżnej Izabelli 3

Puławy, województwo lubelskie,
powiat puławski, gmina Puławy

Puławy, województwo lubelskie, powiat puławski, gmina Puławy

Obraz
© (fot. TPSA)

Nieruchomość zabudowana NA SPRZEDAŻ

Lokalizacja
Puławy ul. Księżnej Izabelli nr 3, kod 24-100, gmina Puławy

Przedmiot sprzedaży:
działka gruntu nr 1293/3 o pow. 2.536,00 m2, budynkiem głównym (biurowym), budynkiem technicznym, budynkiem garażowym oraz budynkiem magazynowym o łącznej powierzchni użytkowej 813,27 m2.

Obraz
© (fot. TPSA)

Lokalizacja:
Puławy liczą ponad 50 tys. mieszkańców i są jednym z większych miast województwa lubelskiego i znaczącym ośrodkiem przemysłowym.
Działka nr ewidencyjny 1293/3 położona jest w zachodniej części miasta Puławy w strefie śródmiejskiej, obejmującej historyczną zabytkową część miasta, pomiędzy ścisłym centrum miasta a rzeką Wisłą. W pobliżu nieruchomości przebiegają główne ulice tej części miasta: Piłsudskiego i Czartoryskich. Nieruchomość zlokalizowana jest w kwartale ulic Piłsudskiego, Czartoryskich, ks. Izabelli i Waryńskiego luźno zabudowanym wolnostojącymi budynkami wielorodzinnymi z dużym udziałem zieleni z pojedynczymi budynkami zabytkowymi, w tym wpisanym do rejestru zabytków kościołem. Nieruchomość leży bezpośrednio przy ulicy Izabelli, od północnego-zachodu, północy, wschodu i południowego-wschodu sąsiaduje z nieruchomościami zabudowanymi kilkukondygnacyjnymi budynkami wielorodzinnymi głównie z lat 50-tych uzupełnionymi nowszymi budynkami, w tym od północnego wschodu wybudowanymi kilka lat temu. Od północnego-zachodu nieruchomość graniczy z wewnętrzną ulicą o nawierzchni z bylinki, zamkniętą dla ruchu publicznego. W pobliżu
znajdują się obiekty użyteczności publicznej, sklepy oraz placówki usługowe.
Na południowy-zachód od wycenianej nieruchomości znajduje się dwukierunkowa ulica Księżnej Izabelli o nawierzchni asfaltowej zabudowana po drugiej stronie zwartym zespołem zabytkowych budynków oficjalistów. Obecnie zrewaloryzowanymi adaptowanymi na cele usługowo-mieszkalne. Dostęp do komunikacji publicznej można uznać za dobry, gdyż w pobliżu (na ulicach Piłsudskiego, Czartoryskich) kursuje komunikacja miejska (znajdują się przystanki autobusowe).

Dojazd do nieruchomości możliwy jest ulicą ks. Izabelli, dwukierunkową o nawierzchni asfaltowej. Po obydwu jej stronach wykonane są nowe chodniki z kostki betonowej. Ulica ks. Izabelli jest oświetlona lampami parkowymi. Główny wjazd na nieruchomość zrealizowano w części południowej działki od strony ulicy Izabelli, drugi wjazd może się odbywać poprzez wewnętrzną drogę dojazdową do nieruchomości sąsiedniej (pełni on funkcję drogi pożarowej). Bezpośredni wjazd na nieruchomość odbywa się poprzez bramę dwuskrzydłową podjazdem wykonanym z betonu. Wzdłuż ulicy Ks. Izabelli, po obydwu jej stronach znajduje się zatoka parkingowa na około 20 samochodów, wykonana z kostki betonowej. Miejsca parkingowe dostępne są także na placu manewrowym, który znajduje się na działce, na północ od głównego budynku.

Wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Puławy działki nr 1293/3

Obraz
© (fot. TPSA)

Stan prawny:
Dla nieruchomości położonej w Puławach przy ulicy Księżnej Izabelli 3 prowadzona jest Księga Wieczysta przez Sąd Rejonowy w Puławach, V Wydział Ksiąg Wieczystych.

KW Nr LU1P/00047846/8
Działka gruntu Nr 1293/3
Województwo – lubelskie,
Powiat – puławski,
Gmina – Puławy,
Miasto – Puławy,
Oznaczenie użytków – Bi
Właściciel – Skarb Państwa
Użytkownik wieczysty – Telekomunikacja Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, 00-105 Warszawa, Twarda 18. Użytkowanie wieczyste do dnia 2089-12-05
Działy III i IV księgi wieczystej (ciężary i ograniczenia oraz hipoteki) nie zawierają wpisów.

Plan zagospodarowania przestrzennego
Zgodnie z uchwałą nr XV/142/07 rady miasta Puławy z dnia 29 listopada 2007r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Puławy jednostki bilansowej Bi C. ogłoszoną w Dz. Urz. Woj. Lub. Nr 28, poz. 921 z dnia 26 lutego 2008r., działka nr 1293/3, ul. Księżnej Izabelli 3, położona jest na terenie oznaczonym symbolem C1.MW/U- tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz usług nieuciążliwych.

Opis gruntu, zagospodarowanie terenu:
Działka położona jest na terenie płaskim. Działka ma kształt foremny zbliżony do rombu o bokach około 50 mb, z wyciętym północnym narożnikiem. Front działki przylegający do ul. Ks. Izabelli wynosi ponad 50 mb.
Od strony północno-zachodniej pomiędzy budynkiem głównym oraz budynkiem technicznym znajduje się ogrodzenie o długości około 25 m, z przęseł wykonanych ze stalowych prętów o przekroju kwadratowym rozpiętych na słupkach murowanych z cegły 38x38 cm, tynkowanych i malowanych w kolorze białym. Czapki słupków i rabatki ceramiczne. Od strony południowo-wschodniej, wzdłuż granicy z działką nr 1294 – ogrodzenie wykonane z siatki stalowej i drutu kolczastego rozpiętych na metalowych słupkach. Długość ogrodzenia z siatki około 70m. Bramy wjazdowe szt. 2.

Uzbrojenie terenu:
Nieruchomość położona jest w terenie uzbrojonym w następujące sieci:
* energię elektryczną
* wodociągową miejską
* kanalizację sanitarną
* sieć gazową
* sieć centralnego ogrzewania zasilana z miejskiej ciepłowni;
* telefoniczną
Do budynku usługowo-biurowego wykonane są przyłącza wszystkich wymienionych wyżej sieci z wyjątkiem sieci gazowej, a do budynków garażowych i magazynowych tylko przyłącza sieci elektrycznej.

Obraz

Charakterystyka zabudowy:
Nieruchomość zabudowana jest kompleksem budynków:

Obraz
© Budynek główny - biurowy elewacja północna (fot. TPSA)

1. Budynek główny (biurowy)
Budynek pierwotnie spełniał funkcję stajni przy zespole pałacowo-parkowym w Puławach. Budynek zlokalizowany jest na obszarze wpisanym, na podstawie decyzji (KL.IV.5349/1/80) Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 21 stycznia 1980 roku, do rejestru zabytków pod numerem A/150, jednak sam budynek nie jest wpisany indywidualnie do rejestru zabytków. Wynika stąd wniosek, że obiekt ten nie może zmienić swojej dotychczasowej bryły i wystroju architektonicznego, jednak możliwe są adaptacje i modernizacje wnętrza oraz zmiany sposobu wykorzystania budynku. Jest to budynek parterowy z nieużytkowym poddaszem, częściowo podpiwniczony, zbudowany na planie litery „T”. Powierzchnia biurowa stanowi 44% powierzchni całkowitej netto, a powierzchnia magazynowa 28%. Pozostała powierzchnia to powierzchnia komunikacji, techniczna oraz pomocnicza.
Rok budowy 1870
Rok modernizacji 2000

Techniczna charakterystyka budynku:
* Powierzchnia zabudowy - 657,00 m2
* Powierzchnia użytkowa – 516,62m2
* Fundamenty – kamień,
* Ściany fundamentowe – z cegły pełnej ceramicznej na zaprawie cementowo-wapiennej
* Ściany piwnic – z cegły ceramicznej pełnej oraz z kamienia na zaprawie wapiennej
* Ściany parteru – cegła pełna na zaprawie wapiennej, częściowo z kamienia wapiennego,
* Ścianki działowe – z cegły pełnej o grubości 12 cm na zaprawie cementowo-wapiennej,
* Stropy – nad piwnicami strop ceglany kolebkowy oraz żelbetowy płaski, nad parterem z płyt stropowych żelbetowych,
* Schody do piwnicy – betonowe
* Dach – drewniany konstrukcji krokwiowo- jętkowej, 4-spadowy, pokryty blachą stalową ocynkowaną, dodatkowo malowaną, układaną na rąbek stojący na częściowym deskowaniu,
* Posadzki – w piwnicy posadzka cementowa; w pomieszczeniach socjalnych na parterze wykładzina PCV; w części biurowej na korytarzu, w sali operacyjnej w pomieszczeniach centrali telefonicznej oraz w pomieszczeniach sanitarnych terakota; w pomieszczeniach biurowych parkiet, panele podłogowe oraz wykładzina dywanowa,
* Obróbki blacharskie – rynny i rury spustowe oraz obróbki z blachy stalowej powlekanej,
* Stolarka okienna – w części biurowej okna drewniane zespolone, dwuskrzydłowe, w dwóch pomieszczeniach obok sali operacyjnej okratowane; w części socjalnej okna skrzynkowe, dwuskrzydłowe zabezpieczone kratą wewnętrzną oraz drewniane okna zespolone,
* Stolarka drzwiowa – drzwi wewnętrzne jednoskrzydłowe filungowe, zewnętrzne drewniane, 1,5 skrzydłowe od strony ulicy,
* Instalacje: elektryczna, gniazd wtyczkowych i oświetlenia, wodnokanalizacyjna z typowymi przyborami sanitarnymi i armaturą, hydranty przeciwpożarowe, piorunochronna, centralnego ogrzewania, telefoniczna, komputerowa (obecnie serwer jest zdemontowany), w części pomieszczeń zainstalowana jest klimatyzacja.

*2. Budynek techniczny *
Jest to budynek parterowy murowany, bez podpiwniczenia.
Rok budowy 1965

Obraz
© Budynek techniczny (fot. TPSA)

Techniczna charakterystyka budynku:
* Powierzchnia zabudowy – 123,00 m2
* Powierzchnia użytkowa - 108,25 m2
* * Fundamenty – betonowe monolityczne,
* Ściany budynku - część ścian z cegły wapienno-piaskowej, z cegły ceramicznej pełnej oraz z betonu komórkowego, obustronnie otynkowane, ocieplona na zewnątrz warstwą styropianu,
* Posadzka – betonowa,
* Stropodach – jednopłaciowy z płyt korytkowych, prefabrykowanych,
* Tynki i okładziny – ściany wewnętrzne wykończone tynkiem cementowo-wapiennym,
* Stolarka okienna – okna drewniane okratowane,
* Stolarka drzwiowa – drzwi garażowe, dwuskrzydłowe, drewniane ze szkleniem, drzwi wejściowe – blaszane 3 szt.
* Elewacja – tynk cementowo-wapienny,
* Obróbki blacharskie z blachy stalowej ocynkowanej,
* Instalacje: elektryczna

3. Budynek garażowy

Jest to budynek garaży parterowy, niepodpiwniczony składający się z 6 boksów garażowych o powierzchni użytkowej 17,4 m2 każdy i jednego boksu o powierzchni użytkowej 30,00 m2. Budynek usytuowany jest na granicy z działką sąsiednią należącą do Puławskiej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej na której zaprojektowano podobny zespół 9 boksów z wjazdem od strony podwórka. Garaże zaprojektowano ze wspólną ścianą pracującą na fragmencie jako mur oporowy.
Rok budowy 1999

Obraz
© Budynek garażowy (fot. TPSA)

Techniczna charakterystyka budynku:
* Powierzchnia zabudowy - 147,00 m2
* * Powierzchnia użytkowa - 134,40 m2
* Fundamenty – wylewane z betonu, zbrojone stalą, ściany fundamentowe betonowe,
* Ściany nadziemia – z cegły silikatowej gr 25 cm lub gazobetonu 24 cm,
* Wieńce nadproża – wylewane zbrojone stalą,
* Stropodach – wykonany z płyt korytkowych zamkniętych DkZ 300, docieplenie styropianem gr 4 cm przykryty gładzią cementową zbrojoną siatką Rabitza; poszycie 3 x papa asfaltowa na lepiku na gorąco lub 2 x papa podkładowa perforowana – termozgrzewalna.
* Obróbki blacharskie – blacha stalowa ocynkowana,
* Izolacje przeciw wilgociowe – pionowa ścian fundamentowych Abizolem R+GP, pozioma 2 x papa asfaltowa na lepiku asfaltowym na gorąco,
* Tynki – cementowo wapienne malowane farbą emulsyjną na biało
* Drzwi – wrota drewniane, dwuskrzydłowe 7 szt.,
* Rynny i rury spustowe z blachy stalowej ocynkowanej.
* Wentylacja – przestrzałowa, otwory wlotowe w dolnej części wrót wjazdowych o powierzchni 300 cm2. Wyloty w ścianie tylnej pod wieńcem dla boksów „Telekomunikacji”,
* Posadzki – betonowe wzmocnione Durobetonem,
* Instalacje: elektryczna oświetleniowa i gniazd wtykowych.
4. Budynek magazynowy
Jest to budynek parterowy, niepodpiwniczony. Składa się z trzech pomieszczeń magazynowych.
Rok budowy 1970

Techniczna charakterystyka budynku:
* Powierzchnia zabudowy – 67,00 m2
* Powierzchnia użytkowa – 54,00 m2
* Fundamenty – betonowe,
* Ściany nadziemia – murowane z cegły ceramicznej pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej,
* Stropodach – jednospadowy, betonowy, kryty papą,
* Okna – drewniane, okratowane,
* Drzwi – drewniane, obite blachą stalową,
* Rynny i rury spustowe z blachy stalowej powlekanej,
* Posadzki – betonowe,
* Instalacje: elektryczna.

Obraz
© (fot. TPSA)

Kontakt:
1) Agnieszka Kędziora (Departament Zarządzania Portfelem Nieruchomości Grupy TP) tel. 0 22 745 04 75, 0 509 453 481
e-mail agnieszka.kedziora1@telekomunikacja.pl
2) Anna Katarzyna Sitarska (Departament Sprzedaży i Zarządzania Nieruchomościami Grupy TP) tel. 0 22 745 05 20, 0 510 064 269
e-mail: annakatarzyna.zochowska@telekomunikacja.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)