Choć do Bożego Narodzenia jeszcze dwa miesiące, Radosław Sikorski (48 l.) już zamawia bony dla urzędników. I to za rekordową sumę ponad miliona złotych! Krzysztof Kwiatkowski (40 l.) przy nim to istny skąpiec. Do jego pracowników trafią talony "tylko" za 380 tys. zł.
– Zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym, MSZ zrealizuje w listopadzie br. zakup bonów towarowych. Przeznaczona kwota na zakup bonów to ok. 1075000,00 PLN – usłyszeliśmy w resorcie Sikorskiego. Resort nie potrafił określić, ilu pracowników otrzyma talony. Jeśli wziąć pod uwagę obecną liczbę urzędników w centrali, na jednego pracownika przypadną bony o wartości około 650 złotych. A taka kwota z pewnością wystarczy na godne święta.
Na wsparcie mogą liczyć też urzędnicy z resortu sprawiedliwości. Minister Kwiatkowski kupuje im 7600 bonów o łącznej wartości 380 tys. zł. Jak czytamy w zamówieniu, bony będzie można zrealizować w co najmniej 110 punktach handlowych oraz co najmniej 10 sieciach supermarketów.
A że jako podatnicy składamy się na urzędnicze pensje, a co za tym idzie na fundusz socjalny, w ramach którego są one kupowane, pracownicy resortów zjedzą karpia za nasze. Mimo wszystko, na zdrowie. Za urzędników na zwolnieniach lekarskich zapłacilibyśmy jeszcze więcej...