Trwa ładowanie...
dfkz2yh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Moje finanse

150 tys. samochodów nie ma OC

Do ok. 150 tys. zmniejszyła się w Polsce liczba pojazdów bez obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej (OC). Taką informację podał pod koniec marca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) - informuje "Gazeta Polska codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
150 tys. samochodów nie ma OC
(Eastnews, Fot: EAST NEWS)
dfkz2yh

Do ok. 150 tys. zmniejszyła się w Polsce liczba pojazdów bez obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej. Taką informację podał pod koniec marca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Informację tę UFG przekazał na podstawie swoich najnowszych szacunków. Jednocześnie przyznał, że na podstawie kontroli policyjnych liczbę nieubezpieczonych pojazdów szacuje maksymalnie na 85 tys. Winę za takie zróżnicowanie danych ponoszą niekompletne rejestry pojazdów.

Z analiz UFG wynika, że najczęstszą przyczyną braku OC (w 40 proc. przypadków) było nieopłacenie jednej z rat składki za tę polisę i w efekcie nieprzedłużenie jej na kolejny rok.

W 2015 roku UFG wypłacił za wypadki z nieubezpieczonym i nieznanym sprawcom 98,2 mln zł.

dfkz2yh

Podziel się opinią

Share

dfkz2yh

dfkz2yh