Trwa ładowanie...
d4jrl4g
Parkiet
ofe

151,7 mld zł w OFE

Pierwszy raz w historii aktywa OFE przekroczyły 150 mld zł. Od początku tego roku wzrosły one o 13,5 mld zł i sięgają już 151,6 mld zł - wynika z wyliczeń "Parkietu".
Share
151,7 mld zł w OFE
Źródło: Jupiterimages
d4jrl4g

Nieco ponad 9,1 mld zł OFE dostały w tym czasie z ZUS, a przynajmniej 4,5 mld zł zarobiły dla klientów, inwestując.

Mimo że wysokość transferu nie wpływa na sumę aktywów OFE, to w praktyce, przy podsumowaniu miesięcznych wyników, chwilowo je obniża (na koniec maja aktywa wynosiły niewiele ponad 147 mld zł). "Parkiet" zwracał zresztą na to już uwagę. W przypadku klientów zmieniających fundusz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych najpierw ściąga przekazywane środki, a dopiero potem je rozlicza. OFE zaksięgowały przelewy dopiero 1 czerwca.

Najwięcej - bo prawie 135 mln zł - pozyskała z transferów Axa. Jednak to nie jej aktywa rosną najszybciej. Aż o 16 proc. wzrosły środki OFE Polsat, choć sam fundusz na transferze stracił. Polsat zyskał jednak na wzrostach na giełdzie (od początku roku do końca ub. tygodnia jego jednostki zdrożały o 10,1 proc.). Na drugim miejscu jest Generali. _ To efekt dobrych wyników inwestycyjnych i sukcesów w pozyskiwaniu klientów _ - mówi Paweł Wróbel z Generali.

Aleksandra Kurowska
PARKIET

d4jrl4g

Podziel się opinią

Share
d4jrl4g
d4jrl4g