Trwa ładowanie...
d3xrvxf

ABC Data wprowadziła do oferty rozwiązania do obsługi cloud computing

Warszawa, 30.12.2015 (ISBnews) - ABC Data wprowadziła do oferty rozwiązania zapewniające płynną obsługę oraz bezpieczeństwo gromadzonych w chmurze plików, podała spółka.
Share
d3xrvxf

"Listę nowości w ofercie ABC Data otwierają magazyny danych w chmurze osobistej My Cloud Mirror drugiej generacji, renomowanej firmy Western Digital. To nowoczesne rozwiązanie umożliwia przechowywanie wszystkich plików i multimediów w jednym, bezpiecznym miejscu. [?] My Cloud Mirror wyposażono w dwa dyski twarde. Na pierwszym z nich przechowywane są wszystkie pliki, na drugim ich duplikaty" - czytamy w komunikacie.

Prywatnym typem chmury są również rozwiązania oparte na urządzeniach NAS - sieciowych pamięciach masowych - jak Seagate Personal Cloud, który jest już dostępny w ofercie ABC Data, dodano w informacji.

Wśród nowości ABC Data znalazły się także rozwiązania firmy zajmującej się ochroną danych - AVG Technologies: usługi AVG Business CloudCare oraz AVG Business ManagedWorkplace, które powstały z myślą o biznesie.

d3xrvxf

Według danych IDC, w 2014 roku wartość polskiego rynku usług Cloud Computing wyniosła 130 mln USD. W 2018 roku będzie ona ponad trzykrotnie wyższa i wyniesie 450 mln USD, a udział usług CC w ogólnej wartości polskiego rynku usług IT wzrośnie z 4% w ubiegłym roku, do 11% w 2019 roku. Wskazuje to, że potencjał rozwoju rozwiązań chmurowych jest bardzo duży, a popyt na nie będzie w najbliższych latach jedną z sił napędzających rynek IT, podsumowano w informacji.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5,57 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d3xrvxf

Podziel się opinią

Share
d3xrvxf
d3xrvxf