Trwa ładowanie...
d72gjya
s8
04-05-2009 02:20

Absurd pod trasą ekspresową

"Życie Warszawy" pisze, że niecały kilometr ulicy pod trasą ekspresową S8 w Warszawie ma przebudowywać aż trzech zarządców dróg. Michał Suliborski ze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji uważa, że to marnowanie czasu i pieniędzy.

d72gjya
d72gjya

Jak wyjaśnia gazeta, wiadukt powstający nad wąską ul. Warszawską tuż za rogatkami Bemowa ma zbudować rządowa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Drugą jezdnię między pętlą tramwajową przy Lazurowej a granicą Warszawy ma zbudować Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Między tymi dwoma odcinkami zostanie jeszcze 250 metrów wąskiej ulicy. Ten fragment drogi należy do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który znajduje się w gestii marszałka Mazowsza Adama Struzika. Każdy z trzech inwestorów osobno stara się o pozwolenia budowlane i prowadzi przetargi. Ta sytuacja to pochodna ustawy o finansach publicznych: jeśli inwestor zbuduje coś poza swoim terenem, musi się potem z tego tłumaczyć przed Regionalną Izbą Obrachunkową. Zawieranie między różnymi zarządcami dróg porozumień i cedowanie niektórych zadań ułatwiłoby procedury, ale jest dziś poważnie utrudnione.

Więcej na ten temat w "Życiu Warszawy".

d72gjya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d72gjya