Trwa ładowanie...
d3avu8a
dane
07-05-2008 03:05

ABW chce dane o operacjach finansowych podatników?

Mianem afery określa "Puls Biznesu" dziwną grę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o warte 100 mln zł centrum obliczeniowe Ministerstwa Finansów. Według gazety, ABW chce mieć u siebie dane o operacjach
finansowych wszystkich podatników. Po co i za ile? - pyta "PB".

d3avu8a
d3avu8a

W tajemniczych okolicznościach bowiem Ministerstwo Finansów wstrzymało prace nad swoim centrum obliczeniowym w Radomiu i rozważa przeniesienie go do ośrodka ABW w Emowie koło Otwocka. Plan przewiduje nawet współuczestnictwo agencji w budowie centrum.

Informatorzy "Pulsu Biznesu" twierdzą, że pomysł ten jest przez "kogoś wysoko" mocno lobbowany, a jego realizacja grozi znacznym podniesieniem kosztów, utratą unijnego dofinansowania i wyrzuceniem w błoto już wydanych 8 mln zł na prace w Radomiu.

_ To pomysł, który grozi totalną inwigilacją. Dostęp służb do danych zbieranych i przetwarzanych przez administrację powinien być ściśle uregulowany i kontrolowany _ - alarmuje informator dziennikarza "Pulsu Biznesu". _ Pamięta pan, jaka afera wybuchła, gdy Centralne Biuro Antykorupcyjne chciało "podpiąć" się pod dane ZUS _ - dodaje. (PAP)

d3avu8a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3avu8a