Trwa ładowanie...
dyvpkm8
orliki

ABW ws. "Orlików" (komunikat)

...

Share
dyvpkm8

29.12. Warszawa - Zespół Prasowy ABW informuje:

W 2009 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadziła postępowanie sprawdzające w sprawie podejrzenia wystąpienia nieprawidłowości w procesie wyłaniania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pracowni architektonicznej na realizację projektu "Moje boisko - Orlik 2012".

Czynności prowadzone były w związku z podejrzeniem naruszenia przez kierownictwo Ministerstwa Sportu i Turystyki art. 32 ustawy Prawo zamówień publicznych.

dyvpkm8

ABW rozpoznawała również sporządzenie "Specyfikacji istotnych warunków zamówienia", które - zdaniem Agencji - faworyzowały jeden typ sztucznej trawy, jednego producenta, jednego dystrybutora na rynek polski i wąską grupę wykonawców, mających dostęp do przedmiotowej nawierzchni na preferencyjnych warunkach.

Celem podjęcia decyzji merytorycznej 14 kwietnia 2009 roku uzyskane materiały ABW przesłała do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W dniu 19 maja 2009 roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa wobec braku znamion czynu zabronionego.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dyvpkm8

Podziel się opinią

Share
dyvpkm8
dyvpkm8