Trwa ładowanie...
d2k01p3

Advent rozważa potencjalną sprzedaż WSiP-u

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - Advent International zaangażował doradców - Credit Suisse oraz Dom Maklerski Trigon - w celu dokonania przeglądu strategicznych opcji, w tym potencjalnego zbycia, wynika z komunikatu spółki.

Share
d2k01p3

"Zarząd spółki Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informuje, że otrzymał od jedynego wspólnika WSiP informację o zaangażowaniu przez tego wspólnika doradców - Credit Suisse oraz Domu Maklerskiego Trigon S.A. w celu dokonania przeglądu strategicznych opcji, w tym potencjalnego zbycia, po wyrażeniu zainteresowań przez nabywców" - czytamy w komunikacie.

W październiku WSiP podpisały porozumienie z zakładowymi organizacjami związkowymi w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzenia zwolnień grupowych. Procedura zawierania porozumień o rozwiązaniu umów o pracę albo wypowiedzeń umów o pracę pracowników objętych zwolnieniami grupowymi zakończy się do 31 grudnia 2015 r.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o. to największy wydawca na polskim rynku, z najszerszą ofertą materiałów edukacyjnych. Obligacje spółki są notowane na rynku Catalyst. W 2010 r. właścicielem WSiP-u został fundusz inwestycyjny Advent International. Skarb Państwa sprzedał wówczas swoje udziały we WSiP, spółka przestała też być notowana na GPW.

(ISBnews)

d2k01p3

Podziel się opinią

Share
d2k01p3
d2k01p3