Trwa ładowanie...
d1257pm

Afery giełdowe - do jednego sądu?

Powołanie specjalnego wydziału sądu do orzekania w sprawach giełdowych to jeden z pomysłów na walkę z przestępstwami na rynku kapitałowym. Korzyścią byłoby jednolite orzecznictwo - pisze gazeta giełdy "Parkiet".
Share
Afery giełdowe - do jednego sądu?
Źródło: Jupiterimages
d1257pm

Przestępstwami giełdowymi powinien zajmować się specjalny wydział Sądu Okręgowego w Warszawie - uważają przedstawiciele prokuratury i policji. - Dzięki temu inwestorzy mieliby jasność, co do tego, jak osiągać cele inwestycyjne bez naruszania przepisów - mówi prokurator Małgorzata Iwańska-Majer, kierownik Wydziału IV ds. Papierów Wartościowych w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. To właśnie tam trafiają podejrzenia o manipulację i wykorzystanie informacji poufnych - zaznacza gazeta.

Nie brakuje jednak przeciwników nowego pomysłu. Przeciwko "centralizacji" jest m.in. płk Jan Bilkiewicz z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Wiedza o GPW nie jest ekskluzywna. Sprawami inwestorów powinny się zajmować sądy i prokuratury terenowe - argumentuje. Więcej na ten temat w środowej publikacji "Parkietu".

d1257pm

Podziel się opinią

Share
d1257pm
d1257pm