Trwa ładowanie...
d4dlvez

Alarm! Zdrożeją ubrania dla dzieci!

Rodzice mają ostatnie tygodnie na zrobienie tańszych zakupów dla swoich pociech. Od 1 stycznia będzie drożej i to nawet o jedną piątą. Wszystko przez wyższy podatek na ubranka i buty dla najmłodszych, także wzrastającą w zastraszającym tempie cenę paliwa
Share
Alarm! Zdrożeją ubrania dla dzieci!
Źródło: newspix.pl, Fot: Wojtek Grzedzinski
d4dlvez

Tylko do końca roku obowiązuje preferencyjna stawka podatku na ubranka i buty dziecięce. Od stycznia 2012 roku VAT na te artykuły wzrośnie do 15 procent. – Nie jesteśmy szczęśliwi z powodu tego rozwiązania. Koszty teraz ciągle idą w górę, a klienci maja coraz mniej pieniędzy w portfelach. Już teraz większość z nich kupuje na wyprzedażach i promocjach – mówi Maciej Lasik, pracownik jednego z największych sklepów z artykułami dziecięcymi w Białymstoku. – A teraz nie dość, że wzrośnie podatek, to jeszcze do góry idą ciągle ceny transportu. Dlatego, jak źle pójdzie, to ubranka mogą być droższe nawet o 20 procent.

Rodzice mówią, że już teraz ubrania w sklepach dziecięcych kosztują bardzo dużo. Dlatego Martyna i Krzysztof Gujscy już teraz robią zapasy. Ich córeczka Julia rośnie jak na drożdżach, a w drodze jest kolejne dziecko.

– Wszystko jest bardzo drogie, a teraz ma być jeszcze drożej. To nie do pomyślenia – skarżą się Gujscy. – Polujemy na promocje, część ubrań dostajemy od rodziny, znajomych. Inaczej chyba byśmy zbankrutowali.

Niestety, podwyżki mogą dotyczyć nie tylko ubranek. W grupie artykułów, dla których zmieni się stawka VAT są również konfekcja niemowlęca do rozmiaru 86, dziecięce buty, niemowlęce akcesoria, na przykład smoczki, pieluchy tetrowe i jednorazowe.

Rokita pakuje żonę.

d4dlvez

Podziel się opinią

Share
d4dlvez
d4dlvez