Trwa ładowanie...

Ale kant z lekami!

Leki będą tańsze - przekonywała była już minister zdrowia Ewa Kopacz (56 l.). Wszystko robimy dla dobra pacjentów - dorzucał jej następca Bartosz Arłukowicz (41 l.). Obiecać można dużo, ale w rzeczywistości w aptekach leki znów zdrożały. Najpierw w styczniu podskoczyły ceny aż 620 leków. Teraz prawie 600. Fakt publikuje przygotowaną przez firmę IMS Health listę dwustu leków, których ceny wzrosły najbardziej

Ale kant z lekami!Źródło: Flickr, fot: matsuyuki
d1h84q6
d1h84q6

.
Od lat kolejni szefowie resortu zdrowia przekonują Polaków, że reformują służbę zdrowia, a jak już zreformują, to nie będzie kolejek do lekarzy, a na leki stać będzie wszystkich. Kolejki rosną jak rosły, a teraz jeszcze doszła drożyzna w aptekach. Wprowadzona w styczniu nowa lista leków refundowanych wywołała chaos w kraju.

Niektóre leki stosowane w najpoważniejszych chorobach zdrożały z kilku do kilkuset złotych, inne w ogóle przestały być refundowane, w sumie podskoczyły ceny ponad 600 medykamentów. Ministerstwo obiecywało, że ceny spadną po poprawkach na liście – ale 1 marca zaczęła obowiązywać wersja listy, gdzie znów prawie 600 pozycji to podwyżki.

d1h84q6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h84q6