Trwa ładowanie...

Amazon kupił IVONA Software

Amazon przejął polską spółkę IVONA Software. Spółki nie ujawniają wartości transakcji - informuje serwis Business Insider.

Amazon kupił IVONA SoftwareŹródło: WP.PL
dgww36r
dgww36r

IVONA Software to spółka założona w 2001 r w Gdyni, jej flagowym produktem są syntezatory mowy Ivona, które kilka razy zostały uznane za najlepsze na świecie.

- Opracowana przez IVONA Software wyjątkowa technologia text-to-speech wyróżnia się naturalnością, dokładnością wymowy oraz łatwością wykorzystania. Jest ona kluczowym elementem funkcji zwiększających dostępność Kindle Fire, w tym Text-to-Speech, Voice Guide, czy Explore by Touch - stwierdził Dave Lamp, wiceprezes Amazon Kindle.

- Od ponad dziesięciu lat nasz zespół koncentruje się na budowie innowacyjnej technologii text-to-speech - mówi Łukasz Osowski, Prezes i współzałożyciel firmy IVONA. - Cieszymy się, że wsparcie Amazon pozwoli nam na dalszy rozwój, innowacje oraz dostarczanie nowych głosów i języków klientom na całym świecie.

Jak spekuluje Business Insider dzięki przejęciu technologii polskiej spółki Amazon będzie w stanie stworzyć usługę konkurencyjną do Siri, czyli wirtualnej sekretarki Apple'a. Zdaniem portalu to również oznaka, że Amazon chce produkować prawdziwie inteligentne produkty, co oznacza, że w przyszłości amerykańska firma może stworzyć własnego smartfona.

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

Jan Bolanowski

dgww36r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgww36r