Trwa ładowanie...

Andrzej Duda. Program wyborczy prezydenta na II kadencję

Andrzej Duda staje w szranki z Rafałem Trzaskowskim w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020. Z tej okazji podpowiadamy, jaki program wyborczy promuje obecny prezydent. Jakie postulaty jego planu są najważniejsze?

Andrzej Duda. Program wyborczy prezydenta na II kadencję
djyhv9q
djyhv9q

Andrzej Duda. Program wyborczy prezydenta na II kadencję

Andrzej Duda zapowiedział również dalsze wsparcie programu 500 plus. Obecny prezydent jest także orędownikiem podpisania Karty Rodziny i dodatku solidarnościowego w okresie pandemii koronawirusa.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda a gospodarka:

  • wsparcie dla rodzin,
  • zapewnienie wypłacania świadczeń 500+,
  • utrzymanie miejsc pracy,
  • wzmocnienie gospodarki,
  • stworzenie i realizacja planu, by ochronić się przed skutkami światowej pandemii
djyhv9q

Przypomnijmy, że Andrzej Duda, urzędujący prezydent, w I turze wyborów prezydenckich, 28 czerwca 2020 zdobył 43,5 proc. głosów. Za kilka dni dowiemy się, ile osób zagłosuje na niego w II turze.

Andrzej Duda. Program wyborczy prezydenta na II kadencję

Walczący o utrzymanie urzędu Andrzej Duda podkreśla na każdym kroku, że priorytetem jego prezydentury jest zapewnienie wsparcia dla polskich rodzin. Prezydent deklaruje także pełne wsparcie reformy sądownictwa forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość oraz cały obóz Zjednoczonej Prawicy. Czego jeszcze możemy spodziewać się w razie jego reelekcji?

Andrzej Duda przedstawił w swoim programie wyborczym propozycję tzw. emerytury stażowej dla mężczyzn po przepracowaniu 40 lat lub kobiet po 35 latach. Tym samym kobiety, które zaczęłyby pracować w wieku 20 lat, na emeryturę mogłyby przejść już w wieku 55 lat (pięć lat wcześniej niż obecnie). Istnieje także druga opcja, na mocy której zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogliby przechodzić na emeryturę po przepracowaniu 45 lat.

djyhv9q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djyhv9q