Trwa ładowanie...

Arabowie chcą przejąć polską twierdzę

Arabscy inwestorzy szykują się do kupienia Twierdzy Modlin, a także innych nieruchomości oferowanych przez wojsko - donosi "Rzeczpospolita" powołując się na Agencję Mienia Wojskowego.

Arabowie chcą przejąć polską twierdzęŹródło: AMW
d2xub7j
d2xub7j

Na niedawnych targach nieruchomości w Dubaju AMW podpisała list intencyjny w sprawie zakupu twierdzy ze znanym w regionie inwestorem Tarikiem Ramadanem, właścicielem Tharaa Holding.

Twierdza Modlin wraz z przyległymi terenami zajmuje obszar ponad 55 hektarów. Na jej terenie znajduje się zabytkowy, największy w Europie dwukilometrowy koszarowiec.

Przetarg na sprzedaż obiektu ruszy 21 czerwca. Cena, po jakiej ma być sprzedawana, to 60 mln zł, ale nabywcy przysługuje 50-procentowa bonifikata od wylicytowanej kwoty (wynikająca z ograniczeń związanych z nadzorem konserwatorskim).

Teren o powierzchni ponad 55 ha zabudowany 37 budynkami pierwszy raz próbowano sprzedać w 2008 roku. Wówczas cena wynosiła 220 mln zł.

d2xub7j

Co odstrasza inwestorów? Olbrzymie sumy, które należy włożyć w zagospodarowanie terenu. Trzeba się liczyć, że mogłyby być nawet kilkukrotnie wyższe niż cena nieruchomości.

Wśród innych nieruchomości, które mają trafić na sprzedaż, można wyróżnić Kępę Mieszczańską (w centrum Wrocławia). Obecna wycena to około 200 mln zł. Wcześniej chciano ją sprzedać za 350 mln.

Ponadto AMW zamierza pozbyć się zabytkowego kompleksu Stalowni Praskiej (43,5 mln zł) czy działek na Helu (12 mln zł). Na aukcję trafią także grunty w Krakowie, Gdańsku, Lublinie i Kołobrzegu.

d2xub7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xub7j